Dan državnosti RH

Posted On Utorak, 26 lipnja 2018 08:58

U povodu Dana državnosti na središnjem križu na Gradskom groblju Zadar položeni su vijenci i zapaljene svijeće u počast svim poginulim hrvatskim braniteljima i civilnim žrtvama u Domovinskom ratu. Župan Božidar Longin i predsjednik Županijske skupštine Zadarske županije Željko Lončar sa zamjenicima župana Šimom Vickovićem i Šimom Mršićem te pročelnikom Nikicom Miletićem odali su počast u ime Zadarske županije te se pridružili izaslanstvima Ureda državne uprave Zadarske županije, grada Zadra, 93. zrakoplovne baze Zadar - HRZ, Policijske uprave Zadar, braniteljskih i udruga proisteklih iz Domovinskog rata te predstavnika civilnih udruga i političkih stranaka. Molitvu odrješenja predvodio je vojni kapelan don Ivo Topalović a odlomak iz svoje knjige Pjesma garde hrvatske (2016.)

pročitao je Ivica Đovani Matešić - Jeremija.

Svim stanovnicima Zadarske županije ponosno čestitamo 27. Dan državnosti Republike Hrvatske. Živjela nam vječno samostalna i suverena Republika Hrvatska.