B.hive

B.hive mali

Dana 23. listopada 2013. godine započela je provedba projekta „B.hive: Joined Civil Society Organizations for Human Resources Development“ / „B.hive: Ujedinjene organizacije civilnog društva za razvoj ljudskih potencijala“ u sklopu programa dodjele bespovratnih sredstava „Lokalne inicijative za poticanje zapošljavanja“ iz IPA IV Operativnog programa Razvoj ljudskih potencijala. Na provedbi projekta, uz nositelja „Eko-Zadar“, udruge za promicanje ekološke proizvodnje hrane i zaštite okoliša, kao partneri sudjeluju i Zadarska županija, Grad Zadar, Hrvatski zavod za zapošljavanje – područni ured Zadar, Razvojna agencija Zadarske županije (ZADRA) te Centar za društveno-humanistička istraživanja.

Glavni cilj projekta je osnažiti ulogu organizacija civilnog društva (OCD-a) u poticanju rasta zapošljavanja i razvoju ljudskih potencijala u Zadarskoj županiji. Glavni cilj projekta će se ostvariti kroz dva specifična cilja od kojih je prvi osnažiti kapacitete OCD-a u Zadarskoj županiji kroz osnivanje Saveza OCD-a, stručnog osposobljavanja zaposlenika Saveza OCD-a i edukacije članova OCD-a. Drugi specifični cilj projekta je promocija stjecanja novih znanja i vještina kroz volontiranje u svrhu povećanja konkurentnosti nezaposlenih na tržištu rada.

Provedba projekta traje 20 mjeseci te mu je ukupna vrijednost 187.358,07 EUR, od čega Europska unija iz Europskog socijalnog fonda financira 93,92%, tj. 175.968,07 EUR.