Ecosea

ECOSEA logo

Zaštita, unapređenje i integralno upravljanje morskim okolišem i prekograničnim prirodnim resursima financiran iz Programa prekogranične suradnje Adriatic (IPA CBC Adriatic) počeo je s provedbom u listopadu 2012. godine, a predviđeno vrijeme trajanja projekta je 3 godine. Opći cilj projekta je postavljanje okvira koji će omogućiti trajni proces zaštite i poboljšanje kakvoće mora i priobalja na temelju održivog gospodarenja ribolovnim aktivnostima i izravnim intervencijama za povećanje ribljih resursa i biološke raznolikosti. Kao jedna od značajnijih aktivnosti od strane Zadarske županije ističe se postavljanje eksperimentalne farme za uzgoj školjaka korištenjem nove tehnologije uzgoja razvijene u Norveškoj kao i izrada Studije utjecaja na okoliš za uzgoj školjaka za lokaciju Seline koja bi omogućila povećanje proizvodnje na tom području. Partneri su Regije Friuli-Venezia-Giulia, Emilia Romagna, Marche, Abruzzo i Puglia iz Italije, Zadarska županija i Primorsko-goranska županija iz Hrvatske te Ministarstvo okoliša, šumarstva i vodnog gospodarstva Republike Albanije. Ukupna vrijednost projekta je 3.757.555,00 EUR.