i-scope

iscope

www.iscopeproject.net

Zadarska županija se uključila u provedbu projekta i-SCOPE koji će se realizirati u sklopu programa CIP - ICT PSP Europske komisije (Okvirni program za konkurentnost i inovacije), provedba projekta započela je 15. siječnja 2012. godine, a predviđeno vrijeme trajanja projekta je tri godine. I-SCOPE projekt je usmjeren na izradu „pametne“ web aplikacije bazirane na geometrijskim, semantičkim, morfološkim i strukturnim obilježjima na gradskoj razini. Web platforma biti će dizajnirana putem posljednje generacije 3D Urbanog informacijskog modela (UIM), razvijenog prema točnim prostornim podacima. Ukupna vrijednost projekta iznosi 4.039.969,00 EUR, dok je Zadarskoj županiji alocirano 62.900,00 EUR (od čega sufinancira 50% i to kroz plaće zaposlenika uključenih u projekt). U projekt su uključena ukupno 22 partnera, od čega je 13 tehničkih partnera koji će biti angažirani na izradi aplikacija te 9 partnera korisnika (gradovi i regije). Sa područja Hrvatske, uz Zadarsku županiju, uključen je Grad Zagreb kao partner korisnik te tvrtka Geofoto d.o.o. iz Zagreba kao tehnički partner. Ostali partneri korisnici su: Općina Inđija, Srbija, Grad Baia Mare, Rumunjska, Grad Beč, Austrija, Općina Drama, Grčka, Grad Newcastle, Velika Britanija, Grad Trento, Italija i Regija Lazio, Italija.