Una-spring of life

Una spring of life

Projekt „Una - Spring of Life“ nositelja Zadarske županije odabran je za sufinanciranje u sklopu IPA prekograničnog programa Hrvatska - Bosna i Hercegovina 2007. - 2013. te je dana 1. travnja 2011. godine počela i provedba ovog ukupno 421.050,24 EUR vrijednog projekta. Projekt se na području Republike Hrvatske provodi u suradnji 6 partnerskih (Zadarska županija, Općina Gračac, Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Zadarske županije, Razvojna agencija Zadarske županije - ZADRA, Turistička zajednica Zadarske županije i Udruga Una) te dvije suradničke organizacije (Razvojna agencija Ličko-senjske županije - LIRA i Turistička zajednica Općine Gračac). Aktivnosti na području Bosne i Hercegovine provodit će nositelj projekta za to područje Općina Bihać, u suradnji s Centrom za promociju lokalnog razvoja PLOD iz Bihaća i Turističkom zajednicom Unsko-sanskog kantona. Cilj projekta je zajednički razviti i promovirati Vrelo Une u Hrvatskoj te slap na Uncu i stari grad Ostrovicu na području Martin Broda u Bosni i Hercegovini kao dio istog, u okoliš uklopljenog, zajedničkog turističkog proizvoda kroz prekograničnu suradnju i objedinjavanje različitih iskustava svih dionika s područja gornjeg toka rijeke Une. Funkcionalni vodeći partner na projektu koji će tijekom 2 godine trajanja projekta koordinirati cijelim projektom je Zadarska županija.