Projekt ForBioEnergy – Forest Bioenergy in the Protected Mediterranean Areas

logo ForBioEnergy

Projekt „ForBioEnergy“ - Forest Bioenergy in the Protected Mediterranean Areas je projekt koji se financira iz programa MED teritorijalne suradnje (Interreg V – B Mediterranean (MED) Cooperation Programme 2014 – 2020). Projekt je započeo 1. studenog 2016. godine, a traje do 30. travnja 2019. godine.

Opći cilj projekta je poticanje proizvodnje bioenergije u zaštićenim područjima, nudeći prekogranična rješenja za prevladavanje prepreka koji ometaju razvoj sektora te nude modele planiranja, kako bi se iskoristio puni potencijal biomase i istovremeno zaštitila bioraznolikost prirodnog područja. Najvažniji očekivani rezultat je povećanje šumske biomase u zaštićenim područjima, kao i povećanje proizvodnje energije iz obnovljivih izvora energije.

Nositelj projekta je Regija Sicilija, dok su ostali partneri iz Italije; EnviLand i Općina Petralia Sottana, Španjolske; AMUFOR i Gospodarska komora Valencije, Slovenije; Slovenski šumarski institut, Regionalna razvojna agencija Zeleni kras i Hrvatske; Zadarska županija i Park prirode Velebit uz pridružene partnere Naturu Jaderu i Savjetodavnu službu za poljoprivredu, ruralni razvoj, ribarstvo i šumarstvo. Nadležan odjel Zadarske županije za provedbu projekta „ForBioEnergy“ je Upravni odjel za poljoprivredu.

Ukupan proračun projekta iznosi 2.048.847,48 EUR, a proračun Zadarske županije na projektu 269.645,00 EUR.

Više informacija o samom projektu možete pronaći na sljedećem linku:

www.forbioenergy.interreg-med.eu

Programme Cofinanced by the European Regional Development Fund
Programme Cofinancé par le Fonds Européen de Développement Régional

Rezultati projekta ForBioEnergy (ENG)

Rezultati projekta ForBioEnergy (HRV)

Održana završna konferencija projekta Forest Bioenergy in the Protected Mediterranean Areas – ForBioEnergy

Održan peti trening prijenosa prijašnjih i sadašnjih znanja i vještina u sklopu projekta Forest Bioenergy in the Protected Mediterranean Areas - ForBioEnergy

Održan šesti tehnički panel (završna radionica) i Local Community Event u sklopu projekta Forest Bioenergy in the Protected Mediterranan Areas – ForBioEnergy

Održan peti tehnički panel (četvrta tematska radionica) u sklopu projekta Forest Bioenergy in the Protected Mediterranean Areas – ForBioEnergy

Održan četvrti trening prijenosa znanja i vještina u sklopu projekta „Forest Bioenergy in the Protected Mediterranean Areas - ForBioEnergy“, u prostoru COIN Coworkinga Zadar

Održan četvrti tehnički panel (treća tematska radionica) u sklopu projekta Forest Bioenergy in the Protected Mediterranean Areas – ForBioEnergy