U sklopu Županijskih dana Otvoreni 19. Dani masline

Posted On Utorak, 02 svibnja 2017 12:55

Malom svečanosti u Gradskoj loži i velikim Maslinarskim marendinom u Turisthotelovom Callegru u petak, 28. travnja  počeli su dvodnevni 19. Dani masline, šarolika maslinarsko-uljarska fešta koja godinama privlači sve više maslinara ne samo iz zadarske regije veći iz svih maslinarskih djelova Hrvatske, ali i iz Slovenije i Crne Gore, pa je tako s vremenom prestala biti samo manifestacija Zadarske županije, kako se ranije zvala.

Na službenom otvaranju u prepunoj Gradskoj loži kojem su nazočili uz maslinare i maslinarske stručnjake i predstavnici gradske i županijske vlasti uručene su ovogodišnja priznanja zaslužnim pojedincima: maslinarima Marinu Senkiću, Josipu Kolegi, Josipu Pavlici, agronomu i reporteru Marjanu Tomcu te znanstvenici Mirjani Herak Ćustić koja se zahvalila u ime nagrađenih i naglasila kako su resursi Zadarske županije u maslinarstvu ogromni bez obzira što se u zadnjih 20-ak godina puno napravilo u toj grani poljoprivrede. Dane masline otvorio je zamjenik župana Zadarske županije Božidar Longin.

Humanitarna akcija je organizirana uz pomoć zadarske Lige protiv raka, ali i iz srodnih organizacija sa Korčule i iz Dubrovnika. Veselu atmosferu na marendinu stvorili su klapa Zadarski kantuni i KUD Podgorac iz Starigrada.

Poslijepodne, 19. Dani maslina najavljeni su stručnim predavanjima i okruglim stolom na više značajnih tema vezanih uz uzgoj maslina.

Pročitano 277 puta
studenoga 20, 2017

Longin: Školskim natjecanjima stvoriti novu bazu sportaša

U dvorani 3 Športskog centra Višnjik, utakmicom Pomorske i Tehničke škole, službeno je…
studenoga 20, 2017

Obilježena 26. obljetnica stradanja Nadina

Dan nakon Škabrnje, u nedjelju 19. studenoga 2017. godine, obilježena je 26. obljetnica…
studenoga 16, 2017

Župan Longin na konferenciji o požarima: Sigurnost je preduvjet razvoja turizma

Zadarski župan Božidar Longin sudjelovao je u srijedu, 15. studenog 2017. godine na…
studenoga 10, 2017

Najava 4. sjednica Kolegija župana Zadarske županije

4. sjednica Kolegija župana Zadarske županije održat će se dana 13. studenoga…
studenoga 09, 2017

Veleposlanik Indije Kumar posjetio Zadarsku županiju

Župan Božidar Longin sa suradnicima primio je u četvrtak 09. studenoga 2017. godine u…