Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Stožer civilne zaštite RH donio tri odluke o dječjim igralištima, sprovodima i vjenčanjima

Posted On Petak, 20 ožujka 2020 20:51

Danas su donesene još neke važne odluke za sprječavanje širenja korona virusa u Hrvatskoj.

Na 30 dana zbog rizika prijenosa bolesti COVID-19, uvodi se protuepidemijska mjera stavljanja izvan uporabe svih dječjih i otvorenih sportskih igrališta. Također, zbog rizika okupljanja većeg broja osoba na jednom mjestu na mjesec dana sklapanje brakova u građanskom ili vjerskom obliku te sklapanje životnog partnerstva može se održavati isključivo u krugu najuže obitelji poštujući mjere i upute koje donosi Hrvatski zavod za javno zdravstvo. Niti jedan od sudionika ne smije imati povišenu  tjelesnu temperaturu niti imati simptome akutne respiratorne infekcije.

U Odluci o načinu održavanja pogreba i posljednjih ispraćaja osim odredbe u kojoj stoji da se posljednji ispraćaji odvijaju u krugu uže obitelji i predstavnika vjerske zajednice, stoji da osmrtnice ne smiju sadržavati podatke o mjestu i vremenu održavanja pogreba, posljednjeg ispraćaja i polaganja urne. Obustavlja se i organiziranje glazbenih usluga  i usluga dostave cvijeća i svijeća.

Pročitano 358 puta

Zadnje objave

listopada 16, 2021

NAJAVA 3. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

3. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 22. listopada…
Zajednička fotografija u Domu Zadarske županije
listopada 13, 2021

Primanje u Domu županije za srebrne jediličarke i atletičara Gašpara

Župan Božidar Longin u Domu Zadarske županije primio je jedriličarke Eniju Ninčević i…
Državni tajnik Šime Erlić je uručio s pet ugovora za sufinanciranje EU projekata u vrijednosti od oko 25 milijuna kuna
listopada 08, 2021

Državni tajnik Šime Erlić uručio pet ugovora vrijednih 25 milijuna kuna

Državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić danas…
listopada 06, 2021

„Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji u 2021. godini

Projekt „Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji predstavlja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA