Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Od osoba koje su oboljele, ili sumnjaju da su zaražene očekujemo punu odgovornost

Posted On Petak, 27 ožujka 2020 12:30

„Ovaj rast broja oboljelih na našem području svima nam je dodatno upozorenje i poziv na odgovornost. Ono, što je najvažnije - sustav je stabilan i sve najvažnije službe imaju situaciju pod kontrolom.“, rekao je župan Božidar Longin i dodao da je  za očekivati  da će i narednih dana biti još pozitivnih uzoraka, ali i da odgovornim ponašanjem svi skupa možemo pokušati spriječiti da ta brojka bude velika.

„Naravno, od osoba koje su oboljele, ili sumnjaju da su zaražene isto tako očekujemo punu odgovornost, a posebno se to odnosi na one iz zdravstvene struke. Oni prvi moraju pokazati primjer odgovornog ponašanja!“, rekao je župan Longin.

„Što se tiče noćašnjeg potresa, jutros sam kontaktirao gradonačelnike i načelnike iz sjeverozapadnog dijela naše županije. Oni nemaju značajnijih prijava štete, osim naravno, što je potres uznemirio dio stanovništva. Odmah jutros su zvali predsjednik Vlade Plenković i načelnik nacionalnog stožera Božinović, zanimala ih je sitacija u našoj županiji.“, istaknuo je župan Longin dodajući da u  ovim teškim trenucima imamo  velik broj pozitivnih primjera solidarnosti. Od onih građana koji volontiraju, primjerice u Crvenom križu, pa do brojnih gospodarstvenika i privatnih osoba koji se javljaju sa željom za donacije Općoj bolnici Zadar za kupnju opreme.

„Želim zahvaliti svima! Krizna vremena, više puta se to dokazalo, bude ono najbolje u nama.

Budimo i dalje odgovorni, razboriti i solidarni. Tako ćemo najbolje pomoći kako sebi, tako i drugima!

Smanjimo broj društvenih kontakata i – OSTANIMO DOMA“, naglasio je danas župan Longin.

Pročitano 205 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…
svibnja 04, 2020

Župan uputio čestitku vatrogascima povodom blagdana sv. Florijana

Dan vatrogastva u Republici Hrvatskoj slavi se 4. svibnja, na dan svetog Florijana,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA