Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Danas potvrđeno 6 novih slučajeva zaraze koronavirusom

Posted On Nedjelja, 29 ožujka 2020 18:22

U Zadarskoj županiji potvrđeno 6 novih slučajeva zaraze koronavirusom, 33 nalaza je negativno, a još dvije osobe su u obradi. Od jučer su 52 osobe u samoizolaciji, tako da ih sada ima ukupno 803. Iz samoizolacije je izašlo 566 osoba.

Tijekom današnjeg dana provedena je potpuna protuepidemijska dezinfekcija cijele Ortopedske bolnice Biograd na Moru kako bi bila spremna za prihvat zaraženih osoba s lakšim simptomima.

U posljednja 24 sata policijski službenici su obavili 159 provjera vezano uz samoizolaciju, te su na području PU zadarske utvrdili kako se u tom vremenu 2 osobe nisu pridržavale mjere samoizolacije. U odnosu na nazor i provedbu Odluke o zabrani napuštanja mjesta prebivališta ili stalnog boravišta u protekla 24 sata evidentirano je 59 osoba koje su pristupile policijskoj kontroli prilikom ulaza u gradove i općine, a da pri tome nisu imali valjane propusnice. Građani koji iz drugih mjesta putuju prema mjestu svog prebivališta ili stalnog boravišta mogu se bez propusnice vratiti prema svom prebivalištu. Propusnice su potrebne samo ukoliko napuštaju mjesto svog prebivališta. Svaka preinaka ili izrada lažne propusnice je kazneno djelo krivotvorenja isprava, za koje je predviđena sankcija od šest mjeseci do pet godina zatvora. Pozivamo građane na dosljedno poštivanje svih mjera sprečavanja širenja zaraze, odnosno ukoliko zaista za to nemaju valjane razloge da ne napuštaju svoje domove. Svoje zdravlje, zdravlje svojih bližnjih i ostalih građana svi zajedno čuvamo - svojim odgovornim ponašanjem.

Pročitano 146 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…
svibnja 04, 2020

Župan uputio čestitku vatrogascima povodom blagdana sv. Florijana

Dan vatrogastva u Republici Hrvatskoj slavi se 4. svibnja, na dan svetog Florijana,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA