Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Župan Longin: Svi moramo preuzeti odgovornost za svoje ponašanje i postupke

Posted On Petak, 03 travnja 2020 13:41

Župan Božidar Longin obišao je jutros zajedno s ministrom zdravstva Vilijem Berošom Opću bolnicu Zadar te održao radni sastanak u Domu Zadarske županije, zajedno sa članovima županijskog civilnog stožera. „Upoznali smo ga sa svim našim dosadašnjim aktivnostima pa koristim prigodu još zahvaliti svim službama na čelu s našim Stožerom civilne zaštite i zdravstvenim djelatncima, koji se trude da sustav bude stabilan. Od danas će 'u pogonu' biti i Specijalna ortopedska bolnica u Biogradu što će nam uvelike olakšati liječenje pacijenata oboljelih od koronavirusa.

Ministra smo, također, izvijestili o zaista velikom broju pozitivnih primjera solidarnosti. Od volontera pa do brojnih pojedinaca, sportaša i gospodarstvenika koji su donirali sredstva Općoj bolnici Zadar za kupnju opreme. Hvala im svima još jednom!“, rekao je župan Longin i dodao da brojke zaraženih rastu, situacija postaje sve ozbiljnija i svi moramo preuzeti odgovornost za svoje ponašanje i postupke.
„Može se očekivati da će narednih dana biti još pozitivnih uzoraka na koronavirus, ali odgovornim ponašanjem možemo spriječiti da ta brojka bude znatnije povećana. Budimo i dalje odgovorni, disciplinirani i solidarni. Čuvajmo zdravlje svih oko nas. Nemojmo se grupirati, izbjegavajmo društvene kontakte i ostanimo doma.“, zaključio je župan Longin.

Pročitano 330 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…
svibnja 04, 2020

Župan uputio čestitku vatrogascima povodom blagdana sv. Florijana

Dan vatrogastva u Republici Hrvatskoj slavi se 4. svibnja, na dan svetog Florijana,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA