Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Dnevno izvješće za 14. srpnja: 53 novozaražene osobe

Posted On Srijeda, 14 srpnja 2021 09:54

Na području Zadarske županije 53 su nova slučaja zaraze konoravirusom. Novozaraženi izolaciju provode na području gradova Zadar (31) i Biograd(2) te općina Poličnik(4), Posedarje(2), Preko(1), Sali(2), Sukošan(2), Škabrnja(1), Tkon(1), Vrsi(3) i Zemunik Donji(4).

Kod novooboljelih osoba većinom se radi o kontaktima već prethodno pozitivne osobe.

Tijekom jučerašnjeg dana testirano je 196 uzoraka, pod aktivnim nadzorom je 581 stanovnik, a od bolesti su se oporavile 22 osobe. Prosječna dob novooboljelih je 37 godina.

Na COVID odjelu Opće bolnice Zadar hospitalizirano je 12 osoba od kojih je 1 na respiratoru.

U protekla 24 sata policijski službenici Policijske uprave zadarske evidentirali su jedno kršenje mjere samoizolacije.

„Prema evidenciji koju imamo jučerašnji novooboljeli su najvećih dijelom ispod 40 godina i svi imaju vrlo blage simptome kao što je blaga grlobolja. Nema mjesta panici, ovaj današnji nagli skok je rezultat testiranja više članova obitelji koji su htjeli dobiti potvrdu o bolesti. Testirajući svakodnevno stanovnike sa vrlo blagim simptomima dižemo incidenciju na našim listama, a u stvarnosti stanje nije alarmantno. Stanje u bolnici nam je i dalje dobro što je najvažnije u ovome trenutku, ali i dalje upozoravamo da nema opuštanja i da moramo paziti jedni na druge, posebno na svoje kontakte. Dopuštena su vjenčanja i zabave,  a iako su određena pravila i mjere za iste činjenica je da se mnogi toga ne pridržavaju. Nadam se da je današnje povećanje privremeno te da ćemo već sutra imati manji broj kako ne bismo ušli u crvenu zonu i u jednom danu ostali bez turista .“ -rekao je voditelj Službe epidemiologije Zavoda za javno zdravstvo dr. Alan Medić.

Pročitano 873 puta

Zadnje objave

US 1 - Župan Longin i gradonačelnik Dukić u Domu Zadarske županije ugostili su predstavnike Veleposlanstva SAD-a u RH
rujna 20, 2021

Predstavnici Veleposlanstva SAD-a u posjetu Zadarskoj županiji

Župan Božidar Longin i gradonačelnik Branko Dukić sa suradnicima, u Domu Zadarske…
kolovoza 30, 2021

Župan Longin sa suradnicima na obilježavanju Dan Općine Vir

Dan općine Vir i blagdan Glavosjeka Sv. Ivana Krstitelja svečano je obilježen u nedjelju,…
Ministrica Vučković i župan Longin sa suradnicima u posjetu pogonima tvrtke Mišlov
kolovoza 27, 2021

Svečano obilježen Dan općine Poličnik

U petak, 27. kolovoza svečano je obilježen Dan općine Poličnik i blagdan nebeskog…
kolovoza 06, 2021

Odgovorno i održivo ribarstvo na Jadranu kroz inovativne tehnologije i jadranske riblje proizvode - projekt PRIZEFISH

Projekt PRIZEFISH – Piloting of eco-innovative fishery supply-chains to market…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA