Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image
×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 780

Centar za posjetitelje Mali Arsenal proglašen najuspješnijim ostvarenjem na području oblikovanja i unutrašnjeg uređenja u 2017. godini

Posted On Utorak, 27 ožujka 2018 12:31

Na godišnjoj izložbi ostvarenja hrvatskih arhitektica i arhitekata u 2017. godini koja se održala  22. ožujka 2018. godine u Tehničkom muzeju Nikola Tesla u Zagrebu uručene su nagrade za najbolja arhitektonska rješenja u 2017. godini. Tom prigodom su zadarski studio AB forum kojeg predstavljaju arhitekti Iva Letilović i Igor Pedišić te Vladimir Končar iz tvrtke Revolucija dizajna dobili nagradu Bernardo Bernardi za centar za posjetitelje Mali Arsenal, kao najuspješnije ostvarenje na području oblikovanja i unutrašnjeg uređenja.

Mali arsenal dio je zadarskog srednjovjekovnog Kaštela, kuća-prostorija adaptirana u multimedijalni izložbeni centar, kao polaznu točku šetnje posvećene upoznavanju fortifikacijskog sustava grada. Namjena prostora je autorima omogućila igru iluzije. Dok je za vrijeme projekcije ambijent potpuno dematerijaliziran, u trenutku njezina prestanka Mali arsenal preobražava se u maksimalno prezentiran autentični povijesni prostor, stoji u obrazloženju stručnog žirija.

Centar za posjetitelje Mali Arsenal obnovljen je i opremljen u sklopu projekta HERA  (Upravljanje održivim turizmom zasnovanim na zajedničkom kulturnom nasljeđu Jadrana) nositelja Zadarske županije, u kojem je sudjelovalo čak 20 partnera iz 8 država. Projekt HERA  odabran je za financiranje u sklopu Programa jadranske prekogranične suradnje na prvom pozivu za strateške projekte. Provedba projekta HERA trajala je 38 mjeseci zaključno sa 31. prosinca 2016. godine, a ukupna vrijednost projekta iznosila je 8.842.602,24 EUR.

 

Pročitano 1675 puta

Zadnje objave

veljače 11, 2020

Župan primio učenike 3. razreda OŠ Petar Preradović

Učenici 3. razreda osnovne škole Petra Preradovića iz Zadra sa područnim školama Kožino i…
siječnja 31, 2020

Priopćenje Stožera civilne zaštite Zadarske županije vezano za pojavu Coronavirusa

Stožer civilne zaštite Zadarske županije sastao se dana 31.siječnja 2020.godine kako bi…
siječnja 27, 2020

NAJAVA 21. sjednice Kolegija župana Zadarske županije

21. sjednica Kolegija župana održat će se dana 28. siječnja (utorak) 2020. godine u 10,00…
siječnja 01, 2020

Novogodišnji posjet rodilištu

Župan Božidar Longin u pratnji ravnatelja Opće bolnice Zadar Željka Čuline i voditelja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA