Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Održan sastanak Stožera civilne zaštite Zadarske županije

Posted On Srijeda, 26 veljače 2020 13:28

U srijedu, 26. veljače 2020. godine održan je radni sastanak Stožera civilne zaštite Zadarske županije vezan uz  praćenje razvoja situacije na području Zadarske županije u odnosu na potencijalnu infekciju CORONAVIRUS-om (2019-nCoV).

Situacija je na području Zadarske županije stabilna i nema razloga za paniku, rečeno je na početku sastanka. Jedan pacijent koji je stigao iz kriznog područja, zaprimljen je tijekom jučerašnjeg dana  u Opću bolnicu  Zadar, izvijestio je ravnatelj bolnice dr.  Željko Čulina i dodao daje  nakon pregleda dežurnih liječnika utvrđeno  da se vjerojatno radi o jednoj vrsti prehlade, ali za svaku sigurnost uzeti su  njegovi uzorci i poslani  u kliniku dr Fran Mihaljević u Zagrebu na analizu. Sve je odrađeno  po naputcima ministarstva zdravstva, a nalazi se očekuju tijekom današnjeg dana.

Opća bolnica  Zadar pripremila je  potrebne prostorije gdje će biti primljeni pacijenti sa sumnjom na koronavirus , za postupanje zdravstvenog osoblja postoji izrađen Postupovnik kojeg je izradio Hrvatski zavod za javno zdravstvo i koji je javno objavljen na njihovim mrežnim stranicama.

Dr. Alan Medić, voditelj službe za epidemiologiju Zavoda za javno zdravstvo Zadarske županije rekao je da su zdravstveni djelatnici  educirani, ali edukacija se provodi i dalje pa će tako on održati danas predavanje u Hrvatskoj liječničkoj komori u Zadru .

Nadalje, istaknuo je  da je 80% simptoma koronavirusa blago, a tek  manji dio pacijenata završi s težim komplikacijama.

Za krizno komuniciranje je zadužen nacionalni Stožer civilne zaštite, Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Ministarstvo zdravstva te će  informacije javnosti o situaciji uz koronavirus davati  Nacionalni krizni stožer osnovan pri Ravnateljstvu civilne zaštite.

O trenutnoj situaciji na području Zadarske županije, prema procjeni, za lokalne medije održat će se i tiskovna konferencija te slati priopćenja, zaključio je na kraju načelnik Stožera civilne zaštite Šime  Vicković, zamjenik župana Zadarske županije.

 

Pročitano 830 puta

Zadnje objave

US 1 - Župan Longin i gradonačelnik Dukić u Domu Zadarske županije ugostili su predstavnike Veleposlanstva SAD-a u RH
rujna 20, 2021

Predstavnici Veleposlanstva SAD-a u posjetu Zadarskoj županiji

Župan Božidar Longin i gradonačelnik Branko Dukić sa suradnicima, u Domu Zadarske…
kolovoza 30, 2021

Župan Longin sa suradnicima na obilježavanju Dan Općine Vir

Dan općine Vir i blagdan Glavosjeka Sv. Ivana Krstitelja svečano je obilježen u nedjelju,…
Ministrica Vučković i župan Longin sa suradnicima u posjetu pogonima tvrtke Mišlov
kolovoza 27, 2021

Svečano obilježen Dan općine Poličnik

U petak, 27. kolovoza svečano je obilježen Dan općine Poličnik i blagdan nebeskog…
kolovoza 06, 2021

Odgovorno i održivo ribarstvo na Jadranu kroz inovativne tehnologije i jadranske riblje proizvode - projekt PRIZEFISH

Projekt PRIZEFISH – Piloting of eco-innovative fishery supply-chains to market…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA