Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Obilježen Dan općine Škabrnja

Posted On Ponedjeljak, 19 listopada 2020 19:10

Skromno, ali ponosno, uz poštivanje svih epidemioloških mjera u ponedjeljak, 19. listopada obilježen je Dan Općine Škabrnja.

Na trgu dr. Franje Tuđmana nazočnima su se kratko obratili općinski načelnik Nediljko Bubnjar i župan Božidar Longin koji je u kontekstu aktualne epidemije koronavirusa naglasio potrebu za zajedništvom i odgovornošću kako bismo lakše pobijedili ovog 'nevidljivog neprijatelja'.

„Svaka kriza prilika je za novi početak. Tako smo, zajedno s našom turističkom zajednicom, krenuli u brendiranje cijele naše županije kao gastronomske destinacije, regiju mediteranskih okusa i mirisa, u čemu će i Ravni kotari imati priliku dodatno iskoristiti svoje potencijale. Prilika je to i da se razviju projekti koji će potaknuti cjelokupni gospodarski razvoj, u prvom redu poljoprivrede, koja je na našem području, a posebno u vašoj općini i dalje jedna od najvažnijih gospodarska grana“, kazao je župan dodavši da osim Županije same, podršku Škabrnja ima i u aktivnostima županijskih razvojnih agencija.

„Spomenut ću da je ZADRA NOVA za Općinu pripremila više projekata, a zasigurno je najvažniji, i da tako kažemo – najvidljiviji, projekt energetske obnove osnovne škole Vladimira Nazora, koja sada s razlogom nazivaju 'Ljepoticom boje lavande'. Projekt je vrijedan gotovo 4 milijuna kuna, od čega je Županija financirala 65 posto, a 35 posto dobili smo iz bespovratnih sredstava Europske unije. Svjedoci smo da je Hrvatska osigurala 22 milijarde eura u sljedećom programskom razdoblju Europske unije pa očekujem još puno kvalitetnih projekata kojima ćemo poboljšati uvjete i kvalitetu života naših stanovnika“ poručio je Longin.   

Okupljeni su potom na Spomen obilježju kod mjesnog groblja Sv. Luke položili vijenac i zapalili svijeće u spomen na žrtve iz Domovinskog rata.

Pročitano 405 puta

Zadnje objave

rujna 27, 2021

Zadarska županija uvećala je kreditni potencijal Programa kreditiranja poduzetništva i obrta za 10 milijuna kuna

Uvažavajući pozitivna iskustva s kreditiranjem poduzetništva i potrebu da se malim i…
US 1 - Župan Longin i gradonačelnik Dukić u Domu Zadarske županije ugostili su predstavnike Veleposlanstva SAD-a u RH
rujna 20, 2021

Predstavnici Veleposlanstva SAD-a u posjetu Zadarskoj županiji

Župan Božidar Longin i gradonačelnik Branko Dukić sa suradnicima, u Domu Zadarske…
kolovoza 30, 2021

Župan Longin sa suradnicima na obilježavanju Dan Općine Vir

Dan općine Vir i blagdan Glavosjeka Sv. Ivana Krstitelja svečano je obilježen u nedjelju,…
Ministrica Vučković i župan Longin sa suradnicima u posjetu pogonima tvrtke Mišlov
kolovoza 27, 2021

Svečano obilježen Dan općine Poličnik

U petak, 27. kolovoza svečano je obilježen Dan općine Poličnik i blagdan nebeskog…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA