Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

U Tivtu održan 2. sastanak u sklopu provedbe projekta Cuhacha

Posted On Petak, 11 lipnja 2021 12:17

U sjedištu Općine Tivat, 10. i 11. lipnja 2021. godine održan je 2. sastanak partnera okupljenih na projektu CUHaCHA koji se provodi u okviru Programa Interreg IPA CBC Hrvatska - Bosna i Hercegovina - Crna Gora 2014. - 2020. Zadarsku županija na sastanku je predstavljala viša stručna suradnica za poljoprivredu i ribarstvo Martina Glavić.

Ukupna vrijednost projekta CUHaCHA  „EnhanCing Sustainable ToUrism Development through Culinary HeritAge“  je 710.946,94 €, a proračun Zadarske županije iznosi 101.875,86 € od čega EU sufinancira 85%. Predviđeno trajanje projekta je 24 mjeseca, a sa službenom provedbom započeo je 15. kolovoza 2020. godine.

Nositelj projekta je Agencija za ruralni razvoj Zadarske županije – AGRRA, a ostali partneri su Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i športa Hercegvačko – Neretvanske županije, Općina Tivat i Zadarska županija.

Glavni cilj projekta CUHaCHA je jačanje održivog turističkog razvoja kroz kulinarsko nasljeđe. Sada se možda više nego ikad vidi značaj turizma i njegovog doprinosa cjelokupnom gospodarstvu stoga projekt CUHaCHA još više dobiva na važnosti.

Na sastanku su prezentirane aktivnosti koje su već odrađene, te pojašnjeni zadaci i obveze koje slijede u budućem razdoblju. Također razgovaralo se o problemima na koje su partneri nailazili s obzirom na trenutnu pandemiju, te o mogućim riješenjima istih.

Pročitano 192 puta

Zadnje objave

Župan Longin, u pratnji novog načelnika Općine Tkon Anđela Palaška i njegovog prethodnika Goran Mušćeta, obišao je završne radove na novoj trajektnoj luci
svibnja 27, 2021

Župan u obilasku završnih radova na novoj trajektnoj luci u Tkonu

Župan Božidar Longin, u pratnji novog načelnika Općine Tkon Anđela Palaška i njegovog…
svibnja 17, 2021

Javni poziv za sudjelovanje na radionicama i natječaju za odabir promotivnih artikala i suvenira

Projekt: Centar izvrsnosti Cerovačke špilje – održivo upravljanje prirodnom baštinom i…
svibnja 13, 2021

Dovršen sustav navodnjavanja Lišansko polje: Stvaramo uvjete za konkurentnu i održivu poljoprivrednu proizvodnju

Zadarska županija ozbiljno napreduje u poljoprivrednoj proizvodnji. Uz već dovršeni…
travnja 29, 2021

PROGRAM POTPORA POLJOPRIVREDI I RURALNOM RAZVOJU NA PODRUČJU ZADARSKE ŽUPANIJE (2021. – 2023. GODINA)

Župan Zadarske županije dana 29. travnja 2021. godine, donio je Program potpora…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA