Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

U Tivtu održan 2. sastanak u sklopu provedbe projekta Cuhacha

Posted On Petak, 11 lipnja 2021 12:17

U sjedištu Općine Tivat, 10. i 11. lipnja 2021. godine održan je 2. sastanak partnera okupljenih na projektu CUHaCHA koji se provodi u okviru Programa Interreg IPA CBC Hrvatska - Bosna i Hercegovina - Crna Gora 2014. - 2020. Zadarsku županija na sastanku je predstavljala viša stručna suradnica za poljoprivredu i ribarstvo Martina Glavić.

Ukupna vrijednost projekta CUHaCHA  „EnhanCing Sustainable ToUrism Development through Culinary HeritAge“  je 710.946,94 €, a proračun Zadarske županije iznosi 101.875,86 € od čega EU sufinancira 85%. Predviđeno trajanje projekta je 24 mjeseca, a sa službenom provedbom započeo je 15. kolovoza 2020. godine.

Nositelj projekta je Agencija za ruralni razvoj Zadarske županije – AGRRA, a ostali partneri su Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i športa Hercegvačko – Neretvanske županije, Općina Tivat i Zadarska županija.

Glavni cilj projekta CUHaCHA je jačanje održivog turističkog razvoja kroz kulinarsko nasljeđe. Sada se možda više nego ikad vidi značaj turizma i njegovog doprinosa cjelokupnom gospodarstvu stoga projekt CUHaCHA još više dobiva na važnosti.

Na sastanku su prezentirane aktivnosti koje su već odrađene, te pojašnjeni zadaci i obveze koje slijede u budućem razdoblju. Također razgovaralo se o problemima na koje su partneri nailazili s obzirom na trenutnu pandemiju, te o mogućim riješenjima istih.

Pročitano 1765 puta

Zadnje objave

U Salima na Dugom otoku u tijeku su radovi na dogradnji mjesne luke vrijedni preko 90 milijuna kuna
srpnja 07, 2022

Radovi u tijeku: Sali će dobiti proširenu luku vrijednu 90 milijuna kuna

U Salima na Dugom otoku u tijeku su radovi na dogradnji mjesne luke vrijedni preko 90…
lipnja 21, 2022

NAJAVA 7. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

7. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 29. lipnja (srijeda)…
lipnja 21, 2022

Eno-gastro županija: Vinari, maslinari i sirari osvojili niz međunarodnih priznanja

Župan Božidar Longin priredio je u dvorištu Doma Zadarske županije primanje za vinare,…
Priznanja Općine Pašman ove godine su zaslužili Nikola Krajnović, Ivana Tadija, Ines Škrokov i Vice Bobić
lipnja 14, 2022

Dan Općine Pašman: Ćosić posebno ponosan na porast broja stanovnika

U Pašmanu je održana Svečana sjednica Općinskog vijeća povodom Dana općine i blagdana…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA