Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Održana komemoracija za Danijela Telesmanića - Dida

Posted On Četvrtak, 24 lipnja 2021 18:34

Na Sveučilištu u Zadru održana je komemoracija za pukovnika Danijela Telesmanića Dida, legendarnog ratnog zapovjednika 7. domobranske pukovnije Zadar, koji je preminuo u ponedjeljak u 82. godini nakon duge i teške bolesti.

Počast legendarnom zapovjedniku na Sveučilištu su uz članove obitelji odali njegovi prijatelji i suborci predvođeni generalom Antom Gotovinom., a prigodnim govorima od Telesmanića su se oprostili su se brigadir Danijel Kotlar, još jedan ratni zapovjednik 7. Domobranske te župan Božidar Longin.

- I ti si se Dide, priključio hrvatskoj gardi nebeskoj. Tebe i našeg Đovanija na isti dan izgubili su Zadar i Hrvatska. Ratovati s Didom bila je privilegija i velika odgovornost. Bio je dio garde koja je ispisala najveće trenutke hrvatske države, u isto vrijeme dobar i plemenit, brižan prema suborcima. Posljednji put kad sam ga čuo prije nekoliko dana, kada je bio na kisiku u bolnici, rekao je da sve pozdravim. Prvi put nije rekao "vidimo se", kazao je u svom govoru Danijel Kotlar.

Nadimak Did dobio je za vrijeme rata, kada je unuk iz Amerike nazvao zapovjedništvo i tražio svog dida, rečeno je na komemoraciji.

- Postoje neki ljudi koji u sebi nose karizmu vođe. Did je bio primjer osobe kod koje se karizma vođe sljubila s voljom i snagom velikog ratnika i, prije svega, toplog i dragog čovjeka. Danijel Telesmanić - Did otišao je unatoč snažnom srcu i čvrstoj volji za životom jer ponekad neke bitke postanu preteške čak i za najhrabrije kao što je bio naš Did, istaknuo je župan Longin.

Ispraćaj je održan danas u 15 sati na Gradskom groblju u Zadru, misa zadušnica je u 18 sati u crkvi Sv. Šime, a pogreb će biti sutra na njegovom rodnom Olibu.

Pročitano 261 puta

Zadnje objave

rujna 27, 2021

Zadarska županija uvećala je kreditni potencijal Programa kreditiranja poduzetništva i obrta za 10 milijuna kuna

Uvažavajući pozitivna iskustva s kreditiranjem poduzetništva i potrebu da se malim i…
US 1 - Župan Longin i gradonačelnik Dukić u Domu Zadarske županije ugostili su predstavnike Veleposlanstva SAD-a u RH
rujna 20, 2021

Predstavnici Veleposlanstva SAD-a u posjetu Zadarskoj županiji

Župan Božidar Longin i gradonačelnik Branko Dukić sa suradnicima, u Domu Zadarske…
kolovoza 30, 2021

Župan Longin sa suradnicima na obilježavanju Dan Općine Vir

Dan općine Vir i blagdan Glavosjeka Sv. Ivana Krstitelja svečano je obilježen u nedjelju,…
Ministrica Vučković i župan Longin sa suradnicima u posjetu pogonima tvrtke Mišlov
kolovoza 27, 2021

Svečano obilježen Dan općine Poličnik

U petak, 27. kolovoza svečano je obilježen Dan općine Poličnik i blagdan nebeskog…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA