Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Obilježena 30. obljetnica stradanja civila i branitelja u Nadinu

Posted On Petak, 19 studenoga 2021 14:22

U petak, 19. studenoga 2021. godine, u Nadinu je obilježena 30. godišnjica stradanja hrvatskih branitelja i civila. Samo dan nakon masakra u Vukovaru i Škabrnji, u tom malom ravnokotarskom selu život je izgubilo 14 civila, 5 branitelja, a tri osobe još se vode kao nestale.

Obilježavanje je započelo kolonom sjećanja kroz Nadin i misnim slavljem  za sve nadinske žrtve u crkvi sv. Ante koje je predvodio zadarski nadbiskup Želimir Puljić. Kolona se zatim  zajedno sa sudionicima tradicionalnog mimohoda  uputila do spomen obilježja.

Tamo su se žrtvama poklonili, položili vijence i zapalili svijeće članovi obitelji poginulih, izaslanik predsjednika RH komodor Damir Dojkić zamjenik zapovjednika Hrvatske ratne mornarice, župan Božidar Longin u ime  predsjednika Hrvatskog Sabora, u ime predsjednika Vlade RH i ministra hrvatskih branitelja državni tajnik Darko Nekić, izaslanik ministra obrane brigadir Rudolf Lovraković,  predstavnici brojnih braniteljskih udruga, predstavnici Mjesnog odbora Nadin, predstavnici Grada Benkovca, Zadarske županije, Općine Škabrnja, predstavnici vojske i policije te brojni mještani.

Polaganju vijenaca prethodio je komemorativni program, a nazočne su pozdravili Nediljko Genda, predsjednik UHDDR-a Benkovac, ujedno i organizator mimohoda, Krešimir Marić, predsjednik Mjesnog odbora Nadin,ratni zapovjednik 112. Brigade Marko Čulina i izaslanik predsjednika Vlade RH i ministra hrvatskih branitelja državni tajnik Darko Nekić.

Pročitano 227 puta

Zadnje objave

siječnja 06, 2022

Županova čestitka episkopu dalmatinskom povodom pravoslavnog Božića

U povodu pravoslavnog Božića koji se slavi u petak, 7. siječnja župan Božidar Longin…
siječnja 06, 2022

Župan Longin posjetio graničnu policiju: Sigurnost je brend Zadarske županije

Župan Božidar Longin i zamjenik župana Šime Vicković u pratnji načelnika Policijske…
Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju
prosinca 23, 2021

Betlehemsko svjetlo stiglo u Zadarsku županiju

Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju. Mladi izviđači iz…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA