Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Dan Grada Zadra i blagdan sv. Krševana

Posted On Srijeda, 24 studenoga 2021 11:06

Zadar danas slavi Dan Grada i blagdan svojega zaštitnika sv. Krševana.

Tim povodom župan Božidar Longin u pratnji predsjednika Županijske skupštine Zorana Šikića, zamjenika župana Šime Vickovića i pročelnika Krešimira Laštre položio je vijenac i upalio svijeću  na središnjem križu Gradskoga groblja u Zadru. Počast svim poginulim hrvatskim braniteljima odala su izaslanstva braniteljskih udruga iz Domovinskog rata, Grada Zadra predvođena gradonačelnikom Brankom Dukićem, izaslanstvo vojske i policije  te političkih stranaka.

Nakon odavanja počasti svim hrvatskim braniteljima, župan Božidar Longin zajedno sa predstavnicima Udruge veterana 7. domobranske pukovnije zapalio je svijeću na grob prerano preminulog brigadira Ivice Đovanija Matešića-Jeremije. Ivica Matešić dobitnik je, posthumno,  nagrade za životno djelo koja će danas povodom proslave Dana Grada Zadra biti uručena njegovoj obitelji.

Pročitano 207 puta

Zadnje objave

siječnja 06, 2022

Županova čestitka episkopu dalmatinskom povodom pravoslavnog Božića

U povodu pravoslavnog Božića koji se slavi u petak, 7. siječnja župan Božidar Longin…
siječnja 06, 2022

Župan Longin posjetio graničnu policiju: Sigurnost je brend Zadarske županije

Župan Božidar Longin i zamjenik župana Šime Vicković u pratnji načelnika Policijske…
Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju
prosinca 23, 2021

Betlehemsko svjetlo stiglo u Zadarsku županiju

Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju. Mladi izviđači iz…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA