Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Kanadski veleposlanik u nastupnom posjetu Zadru i Zadarskoj županiji

Posted On Četvrtak, 05 svibnja 2022 10:05

Kanadski veleposlanik, Nj.E. Alan Bowman, u sklopu svog nastupnog  posjeta Gradu Zadru I Zadarskoj županiji  održao je zajednički sastanak s gradonačelnikom Brankom Dukićem i zamjenikom župana Šimom Vickovićem.

Veleposlaniku Bowmanu ovo nije prvi posjet Zadru, ali je prvi službeni posjet i prilika za upoznavanje i razgovor o aktualnim temama od zajedničkog interesa.

Na sastanku je bilo riječi o  temama vezanim za razvoj i napredak gospodarstva i eventualna ulaganja u Zadar i Zadarsku županiju.

Veleposlanik Bowman je izrazio želju da sazna što više o pitanjima vezanim za razvoj i napredak gospodarstva i eventualna ulaganja u Zadar i Zadarsku županiju, o čemu bi dalje mogao izvijestiti zainteresirane poduzetnike s kanadske strane. Istaknuo je važnost širenja informacija o Sporazumu CETA  čije prednosti u Hrvatskoj još nisu dovoljno prepoznate i iskorištene, a uvjeren je da mogu znatno doprinijeti povećanju gospodarske i robne razmjene između dviju zemalja.  Vjeruje da bi  Kanada i Hrvatska također mogle bolje poslovati i u području IT industrije, a dobri posrednici mogu biti i uspješni poslovni ljudi iz Kanade hrvatskih korijena.

Domaćini su upoznali  Nj. E. Alan Bowmana s osnovnim pravcima gospodarskog razvoja te, uz daljnji razvoj turizma, spomenuli mogućnosti ulaganja u poslovnu zonu Crno i tzv. zelene energije i dr.

Veleposlanik Bowman je iznio i kanadski odlučni stav o podršci i pomoći Ukrajini i njenom narodu i prihvatu izbjeglica bez ikakvih ograničenja, izrazio poštovanje Hrvatskoj koja je pokazala izuzetno razumijevanje i potporu te ponudio pomoć Zadru i Zadarskoj županiji u rješavanju eventualnih problema kod zbrinjavanja izbjeglica iz ratnih područja od strane iskusnih suradnika i stručnih osoba iz Kanade. 

Pročitano 184 puta

Zadnje objave

U Salima na Dugom otoku u tijeku su radovi na dogradnji mjesne luke vrijedni preko 90 milijuna kuna
srpnja 07, 2022

Radovi u tijeku: Sali će dobiti proširenu luku vrijednu 90 milijuna kuna

U Salima na Dugom otoku u tijeku su radovi na dogradnji mjesne luke vrijedni preko 90…
lipnja 21, 2022

NAJAVA 7. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

7. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 29. lipnja (srijeda)…
lipnja 21, 2022

Eno-gastro županija: Vinari, maslinari i sirari osvojili niz međunarodnih priznanja

Župan Božidar Longin priredio je u dvorištu Doma Zadarske županije primanje za vinare,…
Priznanja Općine Pašman ove godine su zaslužili Nikola Krajnović, Ivana Tadija, Ines Škrokov i Vice Bobić
lipnja 14, 2022

Dan Općine Pašman: Ćosić posebno ponosan na porast broja stanovnika

U Pašmanu je održana Svečana sjednica Općinskog vijeća povodom Dana općine i blagdana…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA