Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Dan Oružanih snaga Republike Hrvatske i Dana Hrvatske kopnene vojske

Posted On Petak, 27 svibnja 2022 15:41

Domovina Hrvatska stvorena je teškom patnjom i mnogim ugaslim životima onih čije je srce za nju kucalo.

28. svibnja obilježavamo kao povijesno važan dan u sjećanje na svečanu smotra Zbora narodne garde na stadionu NK Zagreb u Kranjčevićevoj ulici 1991. godine  kada su hrvatskoj javnosti predstavljene prve brigade ZNG-a. Zbor narodne garde bio je naziv za profesionalnu, uniformiranu, oružanu formaciju, vojnog ustroja za obavljanje obrambeno-redarstvenih dužnosti u Republici Hrvatskoj, preteču Hrvatske vojske. Tada su pripadnici ZNG-a prisegnuli prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu, a kasnije su obranom Domovine i svima nama.

Povodom obilježavanja Dana Oružanih snaga Republike Hrvatske i Dana Hrvatske kopnene vojske s ponosom upućujemo naijskreniju čestitku svim vojnikinjama i vojnicima pripadnicima Hrvatske vojske te svima onima koji su u Domovinskom ratu časno služili našoj neovisnoj Republici Hrvatskoj.

Pročitano 857 puta

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA