Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Volim svoju županiju 2022: Odabrane najbolje fotografije natječaja koji već sedam godina priča priču o ljepotama Hrvatske

Posted On Ponedjeljak, 13 lipnja 2022 11:28

Foto natječaj „Volim svoju županiju“ 2022. je završio, a stručni žiri je odabrao najbolje fotografije koje su amaterski i profesionalni fotografi slali sedmu godinu zaredom kako bi pomogli ispričati priču o ljepotama hrvatskih krajeva. Pobjednička fotografjia iz Zadarske županije je fotografija “Prijatelji” autora Marin Magaša.

Predsjednica stručnog žirija i ove je godine bila naša proslavljena fotografkinja Mare Milin. Uz Mare, o najboljim su fotografijama odlučivali Franca Moscarda iz Istarske, Petra Vadlja iz Međimurske i Davor Pavić iz Splitsko-dalmatinske županije.

„Projekti koje pokrećemo unutar Hrvatske zajednice županija kao krovne organizacije svih županija usmjereni su prvenstveno na suradnju i promoviranje interesa svih jedinica regionalne samouprave, bez obzira na njihove različitosti. Osim geografskih, različitost u starim običajima, načinu života, tradicionalnim vrijednostima čini jedinstvenu cjelinu koju možemo vidjeti kroz ove fotografije. Upravo zato svake godine biramo kolege iz različitih županija za članove žirija – dobivamo nove poglede i učimo jedni od drugih“, ističe predsjednik Hrvatske zajednice županija, ujedno i župan Brodsko-posavske županije Danijel Marušić.

Žiri je odabrano 21 fotografiju – po jednu iz svake županije, a osim te kategorije, sudionici su se mogli natjecati u još dvije: fotografija s najvećim brojem glasova prikupljenih putem Facebooka unutar aplikacije volimzup.hr te najbolja fotografija snimljena dronom.

Najviše glasova, gotovo 2000, osvojila je fotografija Zamišljena sjenica, autora Dorijana Delosta iz Primorsko-goranske županije. Najbolja dronska fotografija također je snimljena na području Primorsko-goranske županije, a radi se o Marini Punat autora Vladimira Bogovčića.

Prva tri mjesta prema mišljenju stručnog žirija zauzele su sljedeće fotografije:


1. Zamagljen, Mary Crnković Pilaš – Grad Zagreb
2. Čuvar stada, Antonio Oršulić – Dubrovačko-neretvanska županija
3. Snježna kapelica, Goran Lončar – Vukovarsko-srijemska županija
Ostali dobitnici po županijama:
4. Čarolija prirode, Suzana Kevek – Ličko-senjska županija
5. Vestibul, Leo Lendić – Splitsko-dalmatinska županija
6. Predvodnik stada, Oliver – Istarska županija
7. Most (izletište Bara Grubišno polje), Dejan Adžić – Bjelovarsko-bilogorska županija
8. Moj Nemo, Staša Sobolevski – Primorsko-goranska županija
9. Pred polijetanje, Ivan Selci – Virovitičko-podravska županija
10. Kopriva, Darko Šostarec – Koprivničko-križevačka županija
11. Insula intra Dravam et Muram, Nikola Tomašić – Međimurska županija
12. Vrani konji gizdavi jure dok se ne razdani, Valentina Bošnjak – Brodsko-posavska županija
13. Maglovito jutro, Mario Ornik – Karlovačka županija
14. Mystic River, Goran Groš – Sisačko-moslavačka županija
15. Prijatelji, Marin Magaš – Zadarska županija
16. Grof Mačak od Lukavca, Robert Klarić – Zagrebačka županija
17. Jesenji Jankovac, Sonja Diklić – Požeško-slavonska županija
18. Slavonija, Samir Kurtagić – Osječko-baranjska županija
19. Vrijeme od smokava, Ivana Rakić – Šibensko-kninska županija
20. Krapina, Bin Han – Krapinsko-zagorska županija
21. Usnulo sunce, Lidija Škoro – Varaždinska županija


Otvorenje izložbe „Volim svoju županiju“ održat će se 6. srpnja u Slavonskom Brodu.

 

Pročitano 718 puta

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA