Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

U proračunu za iduću godinu brojni projekti

Posted On Utorak, 29 studenoga 2022 13:35

229,1 milijuna eura, odnosno 1,73 milijarde kuna iznosit će županijski proračun za 2023. godinu, potvrdili su vijećnici Županijske skupštine. Proračun Zadarske županije (bez proračunskih korisnika) iznosit će 43,4 milijuna eura, od čega su izvorni prihodi Zadarske županije 21 milijun eura.

Proračun je zadovoljio pet ključnih komponenti: razvojnu, socijalno-demografsku, gospodarsku, kulturno-sportsku te izdvajanja za zaštitu i spašavanje, poručio je župan Božidar Longin predstavljajući proračun.

Dodao je kako su u proračunu obuhvaćeni važni razvojni projekti, od izgradnje Hospicija na Babindubu, Skloništa za napuštene i izgubljene životinje, Poljoprivredno-edukacijskog centra i Centra za školjkarstvo Zadarske županije. Predviđena su i sredstva za projekt energetske obnove zgrade Srednjoškolskog đačkog doma Zadar, izgradnju nove Medicinske škole u Zadru, završetak izgradnje dnevnih bolnica i Centra za gospodarenje otpadom.

Na današnjoj sjednici prihvaćeni su Godišnji program rada upravnih tijela Zadarske županije za 2023. godinu, Plan djelovanja Zadarske županije u području prirodnih nepogoda za 2023. godinu, kao i Program javnih potreba za obavljanje redovite djelatnosti Hrvatske gorske službe spašavanja, Stanice Zadar za 2023. godinu.

Pročitano 475 puta

Zadnje objave

studenoga 29, 2023

Program kreditiranja privatnih iznajmljivača na području Zadarske županije

Zadarska županija je prepoznala privatni smještaj u turizmu kao jedan od osnovnih…
studenoga 28, 2023

NAJAVA 15. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

15. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 5. prosinca…
studenoga 27, 2023

Primanje za Nevešćanina i Perića: Zadru uskoro domaćinstvo Europskog prvenstva u skokovima u vodu

Župan Božidar Longin sa suradnicima je u Domu Zadarske županije primio skakača u vodu…
studenoga 22, 2023

ODRŽAVANJE OBVEZNIH EDUKACIJA ZA POLJOPRIVREDNIKE U SKLOPU POLJOPRIVREDNOG SAJMA CROAGRO 2023. UZ BESPLATAN ULAZ NA SAJAM

U terminu od 30.11. do 03.12.2023. na Zagrebačkom velesajmu održat će se CROAGRO,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA