Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

U proračunu za iduću godinu brojni projekti

Posted On Utorak, 29 studenoga 2022 13:35

229,1 milijuna eura, odnosno 1,73 milijarde kuna iznosit će županijski proračun za 2023. godinu, potvrdili su vijećnici Županijske skupštine. Proračun Zadarske županije (bez proračunskih korisnika) iznosit će 43,4 milijuna eura, od čega su izvorni prihodi Zadarske županije 21 milijun eura.

Proračun je zadovoljio pet ključnih komponenti: razvojnu, socijalno-demografsku, gospodarsku, kulturno-sportsku te izdvajanja za zaštitu i spašavanje, poručio je župan Božidar Longin predstavljajući proračun.

Dodao je kako su u proračunu obuhvaćeni važni razvojni projekti, od izgradnje Hospicija na Babindubu, Skloništa za napuštene i izgubljene životinje, Poljoprivredno-edukacijskog centra i Centra za školjkarstvo Zadarske županije. Predviđena su i sredstva za projekt energetske obnove zgrade Srednjoškolskog đačkog doma Zadar, izgradnju nove Medicinske škole u Zadru, završetak izgradnje dnevnih bolnica i Centra za gospodarenje otpadom.

Na današnjoj sjednici prihvaćeni su Godišnji program rada upravnih tijela Zadarske županije za 2023. godinu, Plan djelovanja Zadarske županije u području prirodnih nepogoda za 2023. godinu, kao i Program javnih potreba za obavljanje redovite djelatnosti Hrvatske gorske službe spašavanja, Stanice Zadar za 2023. godinu.

Pročitano 280 puta

Zadnje objave

siječnja 30, 2023

PROMO VIDEO PROJEKTA CUHaCHA

siječnja 23, 2023

Objava rezultata istraživanja: „Profil, ponašanje i zadovoljstvo turista, korisnika niskotarifnih zračnih prijevoznika u Zadarskoj županiji u 2022. godini“

Dana 20. siječnja 2023. godine u 10,00 sati u Velikoj vijećnici Zadarske županije…
siječnja 02, 2023

Župan Longin i načelnik Dražina posjetili graničnu policiju

Župan Božidar Longin i zamjenik Šime Vicković Vice posjetili su Postaju granične policije…
siječnja 01, 2023

Županov novogodišnji posjet rodilištu - djevojčica prva beba rođena u 2023. godini 

Župan Božidar Longin sa suradnicima tradicionalno je prvoga dana nove godine posjetio…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA