Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Obilježena obljetnica poginulih pripadnika 93. krila HRZ-a

Posted On Utorak, 21 ožujka 2023 13:31

Povodom obilježavanja 30. obljetnice pogibije pripadnika 7. domobranske pukovnije i 93. krila HRZ-a, koji su poginuli u Škabrnji 18. i 21.ožujka 1993. godine u obrani dostignutih crta obrane u VRO “Maslenica”,  na Mjesnom groblju Sukošan-Debeljak  odana je počast poginulim hrvatskim braniteljima.

Počast je odana poginulim braniteljima Zoranu Bašiću, Radi Bilaveru, Slavku Eraku, Ivanu Klarinu, Marijanu Grdoviću, Marinu Jeraku, Milanu Mrdalju, Šimi Smoliću, Darku Torbarini i Mladenu Veleslaviću.

Svetu misu zahvalnicu predvodio je  vojni ordinarij mons. Jure Bogdan u koncelebraciji sa zadarskim nadbiskupom mons. Milanom Zgrablićem. Liturgijske djelove pjevala je klapa HRM Sveti Juraj.

Kod središnjeg križa odana je  počast poginulim hrvatskim braniteljima. Zajednički vijenac položila su izaslanstva Zadarske županije, Grada Zadra i Općine Sukošan predvođeni županom Božidarom Longinom i načelnikom Antom Martincem, izaslanstvo 93. krila HRZ-a, predstavnici policije i  braniteljskih udruga.  

Pročitano 249 puta

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA