Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image
Image

Županijsko partnersko vijeće potvrdilo Listu prvenstva za Program pripreme lokalnih razvojnih projekata prihvatljivih za financiranje iz ESI fondova

Posted On Četvrtak, 14 prosinca 2017 08:34

Na 5. sjednici Županijskog partnerskog vijeća održanoj 13. prosinca 2017. godine članovi su prihvatili Listu prvenstva i Rezervnu listu projektnih prijava pristiglih na Poziv za iskaz interesa za sufinanciranje projekata prema Programu pripreme lokalnih razvojnih projekata prihvatljivih za financiranje iz ESI fondova kojeg su provodili Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije i regionalni koordinator Agencija za razvoj Zadarske županije ZADRA NOVA u cilju stvaranja zalihe kvalitetnih projekata i jačanja apsorpcijskih kapaciteta regionalne i lokalne razine za korištenje EU sredstava.

Ukupna predviđena sredstva za provedbu programa iznose 120.000.000,000 kuna od kojih je za Zadarsku županiju osigurano 3.200.000,00 kuna od kojih će Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije sufinancirati projekte u omjeru 95% ukupno prihvatljivih troškova s područja I. skupine jedinica lokalne samouprave, te 90% s područja II. i 85% s područja III. skupine.

Prihvatljiva područja sufinanciranja obuhvaćaju ulaganja u komunalnu infrastrukturu kao nerazvrstane ceste, županijske ceste, nogostupi, klizišta, biciklističke staze, lokalne vodovodne i kanalizacijske mreže, toplovodi, male elektrane, infrastrukturni objekti u svrhu jačanja turističke ponude (šetnice, poučne staze, vidikovci, žičare) te u socijalnu infrastrukturu kao objekti osnovnoškolskog, srednjoškolskog i visokoškolskog obrazovanja, objekti predškolskog odgoja, učenički domovi, hospiciji, objekti zdravstvene namjene, domovi umirovljenika, kulturni centri, domovi kulture, vatrogasni domovi i ostali objekti javne namjene koji su na raspolaganju široj lokalnoj zajednici.

Od ukupno 34 projektna prijedloga na Listi prvenstva je potvrđeno 13 prijedloga u iznosu od 3.151.060,84 kune ( Općina Poličnik, Općina Novigrad, Općina Lišane Ostrovičke, Grad Obrovac, Općina Škabrnja, Općina Zemunik Donji, Općina Sukošan, Općina Polača, Grad Benkovac, Općina Gračac, Općina Posedarje, Općina Privlaka, Općina Vrsi) dok je na Rezervnoj listi još 21 projektni prijedlog u iznosu od 4.489.968,79 kuna (Općina Sveti Filip i Jakov, Općina Ražanac, Općina Bibinje, Općina Pakoštane, Općina Novigrad, Općina Škabrnja, Općina Polača, Općina Galovac, Općina Lišane Ostrovičke, Općina Jasenice, Općina Pašman, Općina Vrsi, Općina Tkon, Općina Sukošan, Općina Posedarje, Grad Benkovac i Općina Stankovci).

Pročitano 1039 puta

Zadnje objave

kolovoza 03, 2020

Projekt PRIZEFISH - “Upravljanje eko-inovativnim lancima opskrbe u ribarstvu, kako bi se postigla dodana vrijednost jadranskih ribljih proizvoda”

U sklopu projekta PRIZEFISH (Piloting of eco-innovative fishery supply-chains to market…
srpnja 31, 2020

Župan čestitao Kurban-bajram

Župan Božidar Longin u povodu velikog islamskog blagdana, Kurban-bajrama, uputio je…
srpnja 24, 2020

Zadarskoj županiji i ove godine petica iz transparentnosti

Zadarska županija i ove godine je na samom vrhu transparentnosti, prema istraživanju…
srpnja 17, 2020

Završeni radovi na sanaciji luke Silba Žalić vrijedni deset milijuna kuna

Završeni su radovi na sanaciji rive i trajektnog pristaništa u luci Žalić na otoku Silbi,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA