Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image
×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 781

Održana 56. sjednica kolegija župana

Posted On Srijeda, 01 ožujka 2017 09:43

Nacrt prijedloga godišnjeg izvještaja o izvršenju Proračuna Zadarske županije za 2016. godinu bio je na dnevnom redu 56. sjednice kolegija župana održanoj u srijedu , 1. ožujka 2017. godine. Kako je kazala pročelnica UO za proračun i financije Bibijana Baričević,  proračun za 2016. godinu iznosi 752.194.000 kuna što je 91% od planiranog. Povećanje prihoda od 325 posto u odnosu na godinu ranije rezultat je uključivanja u proračun ustanova u zdravstvu, a višak prihoda Zadarske županije od 3 milijuna kuna u narednom razdoblju rasporedit će se projekte Zadarske županije, kapitalni projekt Poslovne zgrade te aktivnosti zaštite i spašavanja.Župan Stipe Zrilić još je jednom istaknuo da Zadarska županija ima stabilno financijsko stanje i uspijeva izvršiti zakonske i ugovorne obveze, da je županija poslovala zakonito, odgovorno i racionalno te da je uspjela ispuniti svoju ulogu. Dodao je  kako je teško reći kada će doći vrijeme da se sredstva decentraliziraju na regionalnu razinu.

Prijedlog odluke o davanju mišljenja na Izmjene i dopune Plana održavanja, građenja i rekonstrukcije županijskih i lokalnih cesta Županijske uprave za ceste Zadarske županije za 2017. godinu bila je također točka današnjeg Kolegija župana. Ravnatelj ove ustanove Mile Fabijan rekao je da se Izmjenama i dopunama predlaže povećanje sredstava redovitog održavanja u iznosu od 325.216 kuna koliko je viška prihoda iz 2016. godine. U obrazloženju također stoji da su sredstva za građenje županijskih i lokalnih cesta povećana  sa 700.000 planiranih u 2017. godini  na iznos od 3.200.000,00 kn.

Kolegij je danas dao suglasnost na statut Poljoprivredne, prehrambene i veterinarske škole Stanka Ožanića Zadar u kojem se regulira proces polaganja popravnih ispita te će biti upućen Skupštini na usvajanje kao i spomenute točke.

Pročitano 1023 puta

Zadnje objave

listopada 16, 2021

NAJAVA 3. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

3. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 22. listopada…
Zajednička fotografija u Domu Zadarske županije
listopada 13, 2021

Primanje u Domu županije za srebrne jediličarke i atletičara Gašpara

Župan Božidar Longin u Domu Zadarske županije primio je jedriličarke Eniju Ninčević i…
Državni tajnik Šime Erlić je uručio s pet ugovora za sufinanciranje EU projekata u vrijednosti od oko 25 milijuna kuna
listopada 08, 2021

Državni tajnik Šime Erlić uručio pet ugovora vrijednih 25 milijuna kuna

Državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić danas…
listopada 06, 2021

„Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji u 2021. godini

Projekt „Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji predstavlja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA