Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Veleposlanik Gruzije i počasni konzul Moldavije u nastupnom posjetu Zadarskoj županiji

Posted On Ponedjeljak, 26 veljače 2024 12:02

Župan Božidar Longin sa suradnicima primio je u nastupni posjet veleposlanika Gruzije, Nj. E. Zaala Gogsadzea i počasnog konzula Republike Moldavije Emila Soleničkog.

Veleposlanika i konzula župan je upoznao sa Zadarskom županijom, njenim gospodarskim, turističkim, zemljopisnim i prometnim potencijalima te s nekim od najvažnijih projekata koji se trenutno provode na našem području.

Istaknuo kako smo vodeća županija po proizvodnji obnovljivih izvora energije te u ribarstvu i marikulturi, a prošlu je godinu obilježila rekordna zaposlenost i značajan rast ukupnog gospodarskog proizvoda.

Nj. E. Gogsadze istaknuo je svoju ljubav prema Hrvatskoj u kojoj je veleposlanstvo otvoreno tek nedavno te sličnosti između hrvatskog i gruzijskog mentaliteta. Posebno je impresioniran razvojnim potencijalima Zadarske županije.

Gosti su otvorili teme moguće suradnje u nizu sektora, a posebno im je zanimljiva mogućnost povezivanja Zadra izravnim letom s gruzijskim Kutaisijem. Također, povezivanje dvaju gradova potaknulo bi, po njima, turističku razmjenu. Gruzija, naime, zbog nekoliko velikih skijališta na Kavkazu ima dosta razvijen zimski turizam, a s druge strane Gruzijci u sve većem broju otkrivaju ljepote Mediterana, otkrio je veleposlanik Gogsadze.

Pročitano 564 puta

Zadnje objave

travnja 16, 2024

Objavljen JAVNI POZIV za podnošenje zahtjeva za dodjelu sredstava potpora iz područja poljoprivrede i ruralnog razvoja za 2024. godinu

Upravni odjel za poljoprivredu, ribarstvo i EU fondove Zadarske županije objavio je Javni…
ožujka 29, 2024

Upravni odjel za poljoprivredu, ribarstvo i EU fondove organizirao je Završnu konferenciju projekta SAFE

Dana 20. ožujka 2024. godine održana je online završna konferencija projekta SAFE u…
ožujka 18, 2024

Pozivnica za ONLINE FINAL EVENT u sklopu projekta SAFE

U srijedu, 20. ožujka 2024. godine u 11 sati Upravni odjel za poljoprivredu, ribarstvo i…
ožujka 18, 2024

Na jednom mjestu predstavljeni projekti županijskih škola

Upravni odjel za obrazovanje, kulturu i šport Zadarske županije, u suradnju s…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA