Prilagodba pristupačnosti

Savjetovanje s javnošću

Pogledajte otvorena i završena savjetovanja s javnošću

Pravni okvir

Europski propisi i Zakon o pravu na pristup informacijama

Kontakt službenika za zaštitu osobnih podataka:
zastitaosobnihpodataka@zadarska-zupanija.hr
Poštanska adresa:
Zadarska županija
Božidara Petranovića 8.
23 000 Zadar

02. studenog 2023.

Poziv na sudjelovanje u savjetovanju s javnošću o donošenju odluke o osnivanju Savjeta mladih Zadarske županije

POZIV

na sudjelovanje u savjetovanju s javnošću

o donošenju

O D L U K E

o osnivanju Savjeta mladih Zadarske županije

Na temelju članka 6. stavak 2.. Zakona o savjetima mladih („Narodne novine“ broj 41/14, 83/23) i članka 12. Statuta Zadarske županije („Službeni glasnik Zadarske županije“ broj 15/09, 7/10, 11/10, 4/12, 2/13, 14/13, 3/18, 5/20, 5/21) Zadarska županija pripremila je novi prijedlog ODLUKE o osnivanju Savjeta mladih Zadarske županije. U novom prijedlogu Odluke izvršene su potrebna usklađenja sa izmjenama navedenog zakona .

Skupština Zadarske županije je sukladno odredbama Zakona o savjetima mladih ( („Narodne novine“ broj 41/14) osnovala savjet mladih Zadarske županije svojom odlukom od 12.prosinca 2014. godine. ( („Službeni glasnik Zadarske županije“ broj 19/14). Obzirom da je Izmjenama zakona o savjetima mladih („Narodne novine“ broj 83/23) izvršena izmijenjena u 24 članka zakona, te su izmjene bile obimne i značajne, Zadarska županije je u procesu usklađivanja odlučila donijeti novu Odluku o osnivanju Savjeta mladih Zadarske županije.

Zakonom je određeno da su jedinice lokalne i područne ( regionalne ) samouprave dužne uskladiti statute i druge opće akte s odredbama novog zakona.

Novim prijedlogom Odluke o osnivanju Savjeta mladih Zadarske županije određeno je slijedeće:

Člankom 1. određeno je na koga se i na što odluka odnosi

Člankom 2 definirano je radi čega se savjet osniva te tko bira članove

Člankom 3 definiran je pojam mladih i tko može biti član savjeta

Člankom 4 definirano rodno značenje izraza

Člankom 5 definirano je pitanje poslovnika o radu

Člankom 6. definiran je broj članova i biranje predsjednika i zamjenika

Člancima 7 i 8 definiran je način biranje članova savjeta i donošenje rješenja o izboru i imenovanju

Člankom 9 i 10 definirano je konstituiranje savjeta i trajanje mandata članova savjeta.

Člankom 11. definiran je djelokrug rada Savjeta

Člankom 12. definiran je način održavanja sjednica

Člankom 13 definiran je Program rada i financijski plan savjeta

Člankom 14 definiran je način financiranja rada savjeta i pravo na naknadu članova

Člankom 15 definirano je mjesto održavanja sjednica savjeta

Člankom 16 definiran je odnos članova Skupštine Zadarske županije i Savjeta mladih

Člankom 17 definirano je administriranje poslova za potrebe Savjeta

Člancima 18, 19, 20 i 21. definirane su opće odredbe

Postupak savjetovanja provest će se u razdoblju od -------------------------- godine do dana ---------------------------------

Organizator i nositelj postupka savjetovanja je UPRAVNI ODJEL ZA HRVATSKE BRANITELJE, UDRUGE, DEMOGRAFIJU I SOCIJALNU POLITIKU.

Pozivamo vas na sudjelovanje u postupku Savjetovanja, za koju potrebu Vam je na raspolaganju:

- Nacrt prijedloga ODLUKE o osnivanju Savjeta mladih Zadarske županije

- Obrazac za dostavu prijedloga.

Više informacija

• Status: Savjetovanje u tijeku