Prilagodba pristupačnosti

19. listopada 2022.

Učenici iz Osnovne škole Starigrad posjetili Zadarsku županiju

Učenici trećeg razreda Osnovne škole Starigrad i područne škole Tribanj Krušćica sa svojim učiteljicama posjetili su Dom Zadarske županije gdje su ih primili zamjenik župana Šime Vicković,  pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i šport Ivan Šimunić te pročelnica Ureda župana Katarina Miletić.

Kroz kratku prezentaciju učenici su upoznati sa svim obilježjima, nadležnostima i djelatnostima Zadarske županije o kojoj ove godine uče u sklopu nastavnog programa i predmeta  priroda i društvo.

Tijekom posjeta učenici su zamjeniku župana Šimi Vickoviću postavljali pitanja poput onih : „Volite li svoj posao?“; „Koliko je teško biti zamjenik župana?“; „Koji vam je omiljeni nogometni klub?“; „Koja vam je najdraža boja?“, „Kako vam se zvala prva učiteljica?“;  „Što ste htjeli postati kad ste bili mali?“ ; „Jeste li ikad bili u Nacionalnom parku Paklenica“ i slično..

Svoj susret sa zamjenikom župana i pročelnicima  učenici su završili zajedničkom fotografijom i podjelom zastavica Zadarske županije predsjednicima razreda te monografijama Zadarske županije  učiteljicama.

Saznajte više