Prilagodba pristupačnosti

02. veljače 2022.

Irski veleposlanik posjetio Zadarsku županiju

U nastupnom posjetu Zadarskoj županiji boravio je  veleposlanik Republike Irske Nj.E. Ruaidhri Dowling. U Domu Zadarske županije održao je sastanak sa zamjenikom župana Šimom Vickovićem, a teme su uz ostalo bile jačanje gospodarske i kulturne suradnje Zadarske županije sa Republikom Irskom. Zamjenik župana Šime Vicković osvrnuo se na neke od aktualnih tema poput značajnog odlaska mladih na rad u inozemstvo, posebno Irsku, te naglasio kako su naše dvije zemlje u povijesti  imale  veće migracije stanovništva što na neki način doprinosi  boljoj promociji zemlje. Naveo je kako se u Zadarskoj županiji razvijaju projekti na kojima imamo dobru suradnju sa irskim  IT stručnjacima, a budućnost između ostalog vidi u daljnjem povezivanu dviju zemalja  novim zračnim linijama.

Veleposlanik Republike Irske Nj.E. Ruaidhri Dowling zahvalio je na prijemu naglasivši kako je Hrvatsku  i ranije posjećivao kao turist te da naša zemlja nudi niz mogućnosti za buduću suradnju. Posebno je istaknuo da je tijekom dana imao sastanak sa rektoricom Sveučilišta u Zadru s kojom je razgovarao o nastavku daljnje dobre suradnje sa irskim sveučilištima te prenio kako je imao priliku upoznati se sa razvojnim planovima Zračne  luke Zadar.

Saznajte više