Prilagodba pristupačnosti

15. siječnja 2022.

Proglašeni najbolji sportaši Zadarske županije

Zadarski list u tradicionalnom, 28. izboru proglasio je najbolje sportaše i sportašice Zadarske županije u 2021. godini. Prema glasovima 22 medijska djelatnika, skakač u vodu Matej Nevešćanin najbolji je sportaš, a atletičarka Veronika Šokota najbolja sportašica Zadarske županije. Košarkaški Klub Zadar osvojio je priznanje za najbolju momčad, a najbolja ekipa je posada Jedriličarskog kluba Uskok Zadar Enia Ninčević i Mihaela de Micheli Vitturi.

Rukometni reprezentativac Jakov Dujić najveća je sportska nada Zadarske županije, a trofej Zadarski, koji se dodjeljuje sportašima s invaliditetom pripao je paraatletičaru Vladimiru Gašparu iz AK Fortius.

Nagrada za životno djelo Mile Filipi odlukom sportske redakcije Zadarskog lista dodijeljena je dr. Marku Prenđi, liječniku sportske medicine, a priznanje čitatelja Glas Zadra zaslužio je paraplivač Josip Gregov.

Saznajte više