Prilagodba pristupačnosti

05. prosinca 2022.

U Caritasu obilježen Dan volontera

U Pučkoj kuhinji zadarskog Caritasa obilježen je Dan volontera. Riječ je o ljudima koji svakodnevno pomažu u razvoženju obroka, dopremi namirnica, izdavanju robe u Socijalnoj samoposluzi i provedbi ostalih Caritasovih programa.

Među volonterima koji su dijelili obroke korisnicima Pučke kuhinje bili su i župan Božidar Longin, zadarski nadbiskup koadjutor Milan Zgrablić, gradski i županijski pročelnici te ravnateljica zadarskog Caritasa Mirjana Tadić.

Caritas Zadarske nadbiskupije ima dvije pučke kuhinje, jednu u Benkovcu koja skrbi o stotinjak korisnika te drugu u Zadru u kojoj se dnevno spremi 300 obroka. U Socijalnoj samoposluzi jednom mjesečno podijeli se 450 mjesečnih paketa hrane za oko 1.300 korisnika.

Saznajte više