Prilagodba pristupačnosti

02. prosinca 2022.

Obilježen Međunarodni dan osoba s invaliditetom

Pod motom  " Zajedno smo jači" Udruga tjelesnih invalida Zadarske županije obilježila je Međunarodni dan osoba s invaliditetom.

„Udruga okuplja 750 članova, a svima nam je nedostajalo malo druženja koje je dvije godine bilo prekinuto zbog korone“, istaknuo je predsjednik udruge Željko Županović i posebno zahvalio Zadarskoj županiji na kontinuiranoj pomoći.

Okupljanju  je nazočio je i  župan Božidar Longin u čijoj su pratnji bili pročelnici Josip Vidov i Marko Kolega, a nazočna je bila i državna tajnica Marija Pletikosa. Župan je ovom prilikom k naglasio da  županija zapošljava osobe s invaliditetom te da je riječ o izuzetno  vrijednim ljudima.

„Danas bi ja na ovaj način apelirao i drugim ustanovama i institucijama, pa i privatnim tvrtkama da zaposle invalide , da se oni asimiliraju u društvo jer kad se čovjek osjeća da je manje vrijedan to je jedan najgori osjećaj koji može biti. ”- istaknuo je župan.

Udruga tjelesnih invalida Zadarske županije na poseban je način zahvalila dugogodišnjoj djelatnici Zadarske županije Dubravki Dragaš koja je do odlaska u mirovinu uz ostalo radila i s udrugama te svojim predanim  radom i angažmanom uvelike pomagala rad ove udruge koja okuplja socijalno osjetljivu populaciju.

Saznajte više