Prilagodba pristupačnosti

Savjetovanje s javnošću

Pogledajte otvorena i završena savjetovanja s javnošću

Pravni okvir

Europski propisi i Zakon o pravu na pristup informacijama

Kontakt službenika za zaštitu osobnih podataka:
zastitaosobnihpodataka@zadarska-zupanija.hr
Poštanska adresa:
Zadarska županija
Božidara Petranovića 8.
23 000 Zadar

04. srpnja 2024.

Poziv na sudjelovanje u savjetovanju s javnošću o Odluci o osnivanju ustanove Sklonište za napuštene i izgubljene životinje Zadarske županije

POZIV

na sudjelovanje u savjetovanju s javnošću

o

Odluci o osnivanju ustanove Sklonište za napuštene i izgubljene životinje Zadarske županije (Odluka)

Zadarska županija ima obvezu osnivanja skloništa za životinje (u daljnjem tekstu: Sklonište) sukladno članku 61. stavku 3. Zakona o zaštiti životinja („Narodne novine“ broj 102/17, 32/19) koji propisuje da ako ni jedna jedinica lokalne samouprave, a ni neka druga fizička i pravna osoba ne osnuje sklonište na području jedinice područne (regionalne) samouprave, isto osniva jedinica područne (regionalne) samouprave. Troškove osnivanja snose jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.

Sklonište za životinje (u daljnjem tekstu: Sklonište) je objekt u kojem se smještaju i zbrinjavaju napuštene i izgubljene životinje gdje im se osigurava potrebna skrb i pomoć. Na području svake jedinice područne (regionalne) samouprave mora se osnovati najmanje jedno sklonište u kojem je osigurano najmanje 50 smještajnih mjesta za životinje.

Zbog nedovoljnog broja postojećih smještajnih mjesta za životinje na postojećim lokacijama u Zadarskoj županiji gdje postoje skloništa za zaštitu životinja, u suradnji Zadarske županije i Grada Zadra pokrenuta je izgradnja skloništa na izdvojenom građevinskom području. Buduće sklonište nalazi se na k.č. br. 627/61, k.o. Bokanjac koju je Ministarstvo državne imovine darovalo Zadarskoj županiji u travnju 2019. godine u svrhu izgradnje istog, a za što je Zadarska županija 9. srpnja 2021. godine ishodovala građevinsku dozvolu. Nakon izgradnje planirano je da skloništem upravlja Ustanova za koju je potrebno donijeti Odluku o osnivanju.

Slijedom navedenog pristupilo se izradi Odluke o osnivanju ustanove Sklonište za napuštene i izgubljene životinje Zadarske županije.

Ciljevi koji se žele postići savjetovanjem s javnošću su upoznavanje zainteresiranih korisnika sa sadržajem Odluke.

Sukladno članku 11. Zakona o pravu na pristup informacijama ("Narodne novine" broj 25/13, 85/15 i 69/22) provodi se postupak savjetovanja sa zainteresiranom javnošću. Postupak savjetovanja provest će se sukladno Kodeksu savjetovanja sa zainteresiranom javnošću u postupcima donošenja zakona, drugih propisa i akata ("Narodne novine" broj 140/09), stavljanjem Odluke na službene web stranice Zadarske županije s mogućnošću sudionika da elektronskom poštom dostave svoje komentare, primjedbe i prijedloge prema na stranicama raspoloživom obrascu.

Postupak savjetovanja provest će se u razdoblju od dana 8. travnja 2024. godine do dana 10. svibnja 2024. godine.

Organizator i nositelj postupka savjetovanja je Upravni odjel za poljoprivredu, ribarstvo i EU

fondove.

Pozivamo vas na sudjelovanje u postupku Savjetovanja, a dokumentacija koja Vam je na raspolaganju je:

• Odluka o osnivanju ustanove Sklonište za napuštene i izgubljene životinje Zadarske županije i
  • Obrazac za dostavu prijedloga.

Više informacija

• Status: Završeno savjetovanje
  • Izvješće: Dana 13. svibnja 2024. godine objavljeno je izvješće o savjetovanju s javnošću
  • Početak savjetovanja: 8. travnja 2024. godine