Prilagodba pristupačnosti

24. veljače 2021.

Plenković u obilasku novog sustava navodnjavanja na Baštici

Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković prilikom svojeg posjeta Zadarskoj županiji obišao je novi sustav navodnjavanja Baštica 2. faza - Smilčić vrijedan 16 milijuna kuna koji je u potpunosti financiran bespovratnim europskim i nacionalnim sredstvima.

„Novi sustav navodnjavanja će dati svježi zamah poljoprivredi u Ravnim kotarima koja se posljednjih godina značajno razvija. Uz tri dovršena sustava navodnjavanja i dva u pripremi, u Zadarskoj županiji imat ćemo pokrivenu površinu od 2500 hektara, ukupne vrijednosti 330 milijuna kuna“, rekao je tom prigodom župan Božidar Longin.

Predsjednik Vlade i ministri Marija Vučković, Nataša Tramišak i Tomislav Ćorić prilikom posjeta Baštici posjetili su i poljoprivredni obrt Miks Agro, jednog od korisnika sustava navodnjavanja i ujedno jednog od najvećeg proizvođača jabuka i bresaka u Hrvatskoj koji je primjer dobre prakse i po povlačenju sredstava iz Programa za ruralni razvoj, za nabavu opreme i razvoj suvremene proizvodnje.

Saznajte više