Prilagodba pristupačnosti

27. srpnja 2022.

Župan Longin na svečanom otvaranju Pelješkog mosta

Dugo vremena jedan projekt nije tako ujedinio Hrvatsku i učinio ponosnima njezine građane kao Pelješki most. U povijest odlaze čekanja na graničnom prijelazu, a osmijeh se vraća na lica svih žitelja naše najjužnije, Dubrovačko-neretvanske županije.

Pelješki most nije samo simbol spajanja, već i jedan od najvećih građevinskih pothvata u Republici Hrvatskoj.

Uz kompletan državni vrh, diplomatski zbor, goste iz inozemstva i brojne druge uzvanike, svečanosti službenog otvaranja nazočili su i svi hrvatski župani među kojima je bio i župan Zadarske županije Božidar Longin koji nije krio oduševljenje velebnim projektom.

„Izgradnja Pelješkog mosta još je jedan od dokaza koliko je za Hrvatsku važno članstvo u EU jer bez pomoći fondova ova investicija ostala bi tek u području dugogodišnjih želja i snova. Trenutak u kojem je Nevera prohujala Pelješkim mostom trenutak je koji će ostati zabilježen u suvremenoj hrvatskoj povijesti kao metafora putovanja prema boljoj, sretnijoj i uspješnijoj budućnosti naše Domovine“, poručio je tom prigodom župan Longin.

Saznajte više