Prilagodba pristupačnosti

Projekt ForBioEnergy – Forest Bioenergy in the Protected Mediterranean Areas

Projekt „ForBioEnergy“ - Forest Bioenergy in the Protected Mediterranean Areas je projekt koji se financira iz programa MED teritorijalne suradnje (Interreg V – B Mediterranean (MED) Cooperation Programme 2014 – 2020). Projekt je započeo 1. studenog 2016. godine, a traje do 30. travnja 2019. godine.

Opći cilj projekta je poticanje proizvodnje bioenergije u zaštićenim područjima, nudeći prekogranična rješenja za prevladavanje prepreka koji ometaju razvoj sektora te nude modele planiranja, kako bi se iskoristio puni potencijal biomase i istovremeno zaštitila bioraznolikost prirodnog područja. Najvažniji očekivani rezultat je povećanje šumske biomase u zaštićenim područjima, kao i povećanje proizvodnje energije iz obnovljivih izvora energije.

Nositelj projekta je Regija Sicilija, dok su ostali partneri iz Italije; EnviLand i Općina Petralia Sottana, Španjolske; AMUFOR i Gospodarska komora Valencije, Slovenije; Slovenski šumarski institut, Regionalna razvojna agencija Zeleni kras i Hrvatske; Zadarska županija i Park prirode Velebit uz pridružene partnere Naturu Jaderu i Savjetodavnu službu za poljoprivredu, ruralni razvoj, ribarstvo i šumarstvo. Nadležan odjel Zadarske županije za provedbu projekta „ForBioEnergy“ je Upravni odjel za poljoprivredu.

Ukupan proračun projekta iznosi 2.048.847,48 EUR, a proračun Zadarske županije na projektu 269.645,00 EUR.

Više informacija o samom projektu možete pronaći na sljedećem linku:

Programme Cofinanced by the European Regional Development Fund
Programme Cofinancé par le Fonds Européen de Développement Régional