Prilagodba pristupačnosti

31. srpnja 2024.

Rad Savjeta za zdravlje Zadarske županije u 2023. godini

Savjet za zdravlje kao savjetodavno tijelo Županijske skupštine tijekom 2023. godine održao  je četiri sjednice. Fokus rada Savjeta za zdravlje tijekom 2023. godine bio je na potrebama i mogućnostima izvaninstitucionalne skrbi u području zdravstva i socijalne skrbi, mentalnom zdravlju djece i adolescenata kroz perspektivu razvoja skrbi u Zadarskoj županiji, razvoju palijativne skrbi i planovima za budućnost. Na održanim sjenicama osim članova Savjeta sudjelovali su članovi Odbora za zdravstvo i socijalnu skrb i predstavnici zdravstvenih ustanova Opće bolnice Zadar, Zavoda za javno zdravstvo Zadar i Centra za pružanje usluga u zajednici Mocire. Raspravljalo se  o primjeni zakona o zdravstvenoj zaštiti, prednostima i nedostacima Nacionalne strategije djelovanja na području ovisnosti za razdoblje do 2030. godine, mreži javne zdravstvene službe i mreži hitne medicine i sanitetskog prijevoza, predložene su i provedene mjere za ostvarivanje dostupnosti i kvalitete zdravstvene zaštite na području Zadarske županije te je za Nacionalno zdravstveno vijeće izrađeno izvješće o radu Savjeta za 2023. godinu.

Saznajte više