Prilagodba pristupačnosti

02. listopada 2023.

Javni poziv vlasnicima zemljišta bez prava lova na području Zadarske županije

Na temelju članka 31. stavka 1. točke 1. stavka 2. i 3.  Zakona o lovstvu („Narodne novine“ broj 99/18,32/19,32/20) Zadarska županija (Upravni odjel za poljoprivredu, ribarstvo i EU fondove)  raspisuje

vlasnicima zemljišta bez prava lova na

području Zadarske županije

I. Predmet javnog poziva: dodjela novčane naknade vlasnicima zemljišta bez prava lova na području Zadarske županije.

I. Opći uvjeti i kriteriji za dodjelu novčane naknade i potrebna dokumentacija:

Pravo na novčanu naknadu imaju vlasnici zemljišta bez prava lova, na kojem je ustanovljeno državno ili zajedničko lovište na području Zadarske županije.

Vlasnici zemljišta bez prava lova mogu ostvariti pravo na novčanu naknadu predajom zahtjeva Upravnom odjelu za poljoprivredu, ribarstvo, vodno gospodarstvo, ruralni i otočni razvoj i to isključivo na obrascu UOP- L.

Uz zahtjev potrebno je priložiti slijedeću dokumentaciju:

- kopiju izvatka iz zemljišnih knjiga (vlasnički list), i to za sve čestice u vlasništvu na području pojedinog lovišta (ne stariju od 6 mjeseci);

- obostranu kopiju osobne iskaznice, ili rješenje o registraciji za obrte i tvrtke;

- navesti  za koje lovište se podnosi zahtjev za  naknadu

- broj žiro računa (kopija kartice bankovnog računa).

Obrazac UOP-L zahtjeva, zainteresiranima će biti dostupan u Upravnom odjelu za poljoprivredu, ribarstvo i EU fondove, Ulica: B. Petranovića 8, 23 000 Zadar te na službenoj web stranici Zadarske županije; www.zadarska-zupanija.hr.

Nepravovremeni i nepotpuni zahtjevi neće se razmatrati.

Rok za podnošenje zahtjeva traje do 1. ožujka 2024. godine

I. Minimalni i maksimalni iznos novčane naknade:

Vlasnicima zemljišta pripada novčana naknada od uplaćene lovozakupnine i koncesije, i  u prosjeku iznosi 0,50 – 9,90kn po hektaru površine, a ovisi o bonitetu lovišta za koje se uplaćuje lovozakupnina i koncesija.

II. Naziv i adresa tijela kojom se zahtjev podnosi:

Zadarska županija, Upravni odjel za poljoprivredu ribarstvo i EU fondove  B. Petranovića br.8; 23 000 Zadar;

Detaljnije informacije mogu se dobiti u Upravnom odjelu za poljoprivredu ribarstvo i EU fondove Zadarske županije, na broj telefona: 023/350-423; i na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Klasa: 323-04/23-01/5

Urbroj:2198-14-1-23-1