Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Rekordan broj zaraženih, čak 32 na području Zadarske županije

Posted On Subota, 05 rujna 2020 14:56

Na području Zadarske županije je 32   novozaraženih osoba koronavirusom. Sve osobe uglavnom su kontakti s ranije oboljelim osobama, a izolaciju provode na području Grada Zadra (22), Grada Biograda (1) te općina Bibinje(1), Galovac(1), Gračac (1), Kolan (3), Posedarje (1), Ražanac (1) i Sv. Filip i Jakov (1).

U samoizolaciji je 714 osoba, nadzor je završio za njih 6592, a tijekom jučerašnjeg dana testirano je 227 uzoraka.

U Općoj bolnici Zadar hospitalizirano je  20  bolesnika  oboljelih  od COVID-19, od kojih je 1 na respiratoru.

U ovome trenutku na području Zadarske županije 165 osoba zaraženo je koronavirusom, a do sada je ozdravilo njih 383.

U protekla 24 sata policijski službenici Policijske uprave zadarske nisu evidentirali kršenja mjere samoizolacije.

„Brzina kojom će se epidemija širiti u ovome trenutku najviše  ovisi  o ljudima i njihovom ponašanju, a ne samo o zdravstvenom sustavu i epidemiološkoj službi koja nadzire pozitivne osobe i njihove kontakte.  U ovom trenutku postoji određeni broj ljudi koji imaju simptome, ali se ne javljaju zdravstvenoj službi. U ovom dijelu epidemije preporučujemo svim stanovnicima koji osjete bilo kakve simptome koronavirusa , da se dok ne odu na testiranje ili uopće ne odu, ponašaju kao da su zaraženi i da se sami stave u izolaciju. Povećani broj oboljelih povećava i broj njihovih kontakata i vrlo je teško u ovome trenutku tu situaciju kontrolirati. Zato još jednom molim sve naše sugrađane da se ponašaju odgovorno, da smanje broj kontakata ukoliko sumnjaju da su bili u blizini zaraženih osoba, da u zatvorenim prostorima nose zaštitne maske i drže propisanu distancu. Odgovornost prema okolini u ovome je trenutku najvažnija“, poručio je voditelj Službe epidemiologije Zavoda za javno zdravstvo Zadar  dr. Alan Medić.

Pročitano 1167 puta

Zadnje objave

listopada 01, 2020

Starenje je prirodan proces koji je nezaustavljiv i neizbježan

Danas obilježavamo Međunarodni dan starijih osoba. Tim je povodom župan Božidar Longin…
rujna 30, 2020

Upravljanje ekoinovativnim lancima opskrbe u ribarstvu kako bi se postigla dodana vrijednost jadranskih ribljih proizvoda

Druga radionica u sklopu provedbe projekta PRIZEFISH, koju je organizirala Zadarska…
rujna 18, 2020

Obilježen Dan Općine Sukošan

U Sukošanu je prigodnom svečanošću obilježen Dan Općine i Dan obrane Sukošana. Osvrćući…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA