Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Održan znanstveni skup 800 godina od obnove rimske kule i prvog spomena imena Novigrad u pisanim izvorima

Posted On Petak, 31 srpnja 2020 14:35

U petak, 31. srpnja 2020. godine, u Zavičajnoj zbirci Novigrad održan je znanstveni skup posvećen 800. obljetnici obnove rimske kulte i prvom spomenu imena Novigrad u pisanim izvorima. Na skupu je sudjelovalo  petnaestak istaknutih arheologa, povjesničara i drugih znanstvenika sa zadarskog i zagrebačkog sveučilišta koji su kroz svoja izlaganja proširili dosadašnja saznanja o mjestu i ulozi novigradske tvrđave u proteklih osamsto godina. 

U ime Zadarske županije sudionike je pozdravio zamjenik župana Šime Mršić rekavši da je ono što svi pomisle na spomen Novigrada prije svega je njegov zemljopisni položaj, dubok zaljev u kojem je smješten te čuvene dagnje iz novigradskog mora, dok možda oni nešto upućeniji znaju i za zatočeništvo kraljice Marije i njene majke Elizabete Kotromanić. Zahvalio je organizatorima skupa koji su se potrudili kroz zanimljiva izlaganja pružiti priliku svima da još puno toga o Novigradu saznaju.

Pročitano 539 puta

Zadnje objave

listopada 16, 2021

NAJAVA 3. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

3. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 22. listopada…
Zajednička fotografija u Domu Zadarske županije
listopada 13, 2021

Primanje u Domu županije za srebrne jediličarke i atletičara Gašpara

Župan Božidar Longin u Domu Zadarske županije primio je jedriličarke Eniju Ninčević i…
Državni tajnik Šime Erlić je uručio s pet ugovora za sufinanciranje EU projekata u vrijednosti od oko 25 milijuna kuna
listopada 08, 2021

Državni tajnik Šime Erlić uručio pet ugovora vrijednih 25 milijuna kuna

Državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić danas…
listopada 06, 2021

„Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji u 2021. godini

Projekt „Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji predstavlja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA