Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Na području Zadarske županije 9 pozitivnih na koronavirus

Posted On Srijeda, 25 ožujka 2020 12:06

„Od jučer imamo jednu novozaraženu osobu, odnosno ukupno sedam. Očekujemo da će u sljedećim danima porasti pa molim da ne pokušavate saznati identitet osoba. To su ljudi koji imaju obitelji, možemo biti i mi  i vi sutra na tom mjestu“, rekao je jutros na konferenciji za medije načelnik Stožera Šime Vicković.

„Novooboljela osoba je radnik iz Specijalne bolnice za ortopediju u Biogradu, išli smo i intervencijom i odredili i samoizolaciju za 75 ljudi, među njima za 52 djelatnika i 23 pacijenta s kojima je bio u kontaktu. To je trećina ukupnog broja zdravstvenih djelatnika u toj ustanovi. Liječnik je u subotu ujutro nakon dežurstva osjetio da nešto nije u redu, javio se i u ponedjeljak nije otišao u raditi. Ponavljam kako je važno reći kako je epidemija svuda oko nas, ako se sutra razbolim važno je jesam li u cirkulaciji sa svojim prijateljima bio u krugu od dva metra ili u intimnom prostoru“ upozorio je epidemiolog Alan Medić.

Rekao je i kako je do danas za preko 200 ljudi ukinuta mjera samoizolacije, dok je jučer mjera izrečena za 237 novih osoba, što je više nego inače.

Zaraženi liječnik je, kaže ravnatelj zadarske bolnice dr. Željko Čulina, pregledan u zadarskoj bolnici, a s obzirom na to da ima blaže respiratorne simptome pušten je na kućnu samoizolaciju.

„Do sada smo izuzeli 82 uzorka, 61 je bio negativan, sedam pozitivno, dok je 14 uzoraka izuzeto jučer i kasno prevezeno na kliniku Fran Mihaljević. Danas očekujemo te nalaze, rekao je Čulina.

Jutros je pripremljeno sedam novih uzoraka, uglavnom kontakata od novooboljele osobe.

U međuvremenu su stigli nalazi za 14 uzetih uzoraka od kojih je 12 negativno i 2 pozitivna.

„Tijekom jučerašnjeg dana vraćeno je 126 osoba koji nisu imali valjane propusnice“, obznanila je rezultate prvog dana nadzora nove mjere glasnogovornica PU zadarske Ivana Grbin.

Zadarska policija od jučer na graničnim prilaznim pravcima u svim gradovima, općinama i mjestima provjerava poštuju li građani odluku o zabrani mjesta prebivališta koja je kod građana izazvala brojne nedoumice. Propusnice se, podsjetimo, izdaju isključivo zbog posla ili vitalnih razloga.

Zadarski policajci jučer su zaprimili i 10 dojava o mogućim kršenjima mjera samoizolacije,  no  prilikom izlaska na teren nije utvrđeno niti jedno kršenje.“Naši sugrađani postali su odgovorni i drže se pravila“, istaknula je Grbin na jutrošnjoj konferenciji na novinare  županijskog Stožera civilne zaštite Zadarske županije.

Pročitano 544 puta

Zadnje objave

siječnja 06, 2022

Županova čestitka episkopu dalmatinskom povodom pravoslavnog Božića

U povodu pravoslavnog Božića koji se slavi u petak, 7. siječnja župan Božidar Longin…
siječnja 06, 2022

Župan Longin posjetio graničnu policiju: Sigurnost je brend Zadarske županije

Župan Božidar Longin i zamjenik župana Šime Vicković u pratnji načelnika Policijske…
Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju
prosinca 23, 2021

Betlehemsko svjetlo stiglo u Zadarsku županiju

Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju. Mladi izviđači iz…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA