Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Provincija Hainan iz Kine najavila slanje zdravstvene opreme

Posted On Ponedjeljak, 30 ožujka 2020 14:40

„Još jednom ću zahvaliti svim službama koji se, na čelu s našim Stožerom civilne zaštite, trude da sustav bude stabilan.“, rekao je na konferenciji za novinare župan Božidar Longin i zahvalio svim  građanima na odgovornom ponašanju u vezi s koronavirusom.

„Za očekivati je da će i narednih dana biti još pozitivnih uzoraka, ali odgovornim ponašanjem svi skupa možemo pokušati spriječiti da ta brojka bude velika. Važno je da broj zaraženih raste linearno, odnosno u kontroliranim brojkama, koje naš zdravstveni sustav može podnijeti.

U ovim teškim trenucima imamo stvarno velik broj pozitivnih primjera solidarnosti. Od volontera pa do brojnih pojedinaca, sportaša i gospodarstvenika koji žele donirati sredstva Općoj bolnici Zadar za kupnju opreme.“ Rekao je župan Longin i dodao da je Zadarska županija  kontaktirala   i svoje  prijateljske regije: „ Već sada mogu najaviti da nam je Provincija Hainan iz Kine najavila slanje zdravstvene opreme. Svaka pomoć je dobro došla. Želim stoga još jednom zahvaliti svima. Krizna vremena, pokazalo se to više puta, bude najbolje u ljudima.

Budimo i dalje odgovorni, razboriti i solidarni. Tako ćemo najbolje pomoći kako sebi, tako i drugima! #OSTANIMO DOMA“, poručio je župan.

Pročitano 125 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…
svibnja 04, 2020

Župan uputio čestitku vatrogascima povodom blagdana sv. Florijana

Dan vatrogastva u Republici Hrvatskoj slavi se 4. svibnja, na dan svetog Florijana,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA