Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

U Zadarskoj županiji ukupno 33 zaražene osobe

Posted On Utorak, 31 ožujka 2020 13:25

Šime Vicković načelnik stožera CZ objavio je da od danas imamo 7 novooboljelih, od čega dvoje iz Ličko senjske županije, što daje ukupno 35 pozitivnih na koronavirus, zajedno sa zaraženim osobama iz Ličko senjske županije. Uzeto je 25 uzoraka koji su poslani na analizu i čeka se njihov nalaz.

„Dobra je vijest je da se otvaraju svi vrtni centri i rasadnici koji prodaju poljoprivredne materijale i rezervne dijelove za mehanizaciju i mogu raditi po pravilima što uključuje socijalni razmak i sve ostalo što je propisano“., rekao je Vicković i dodao da je Zadarska županija dobila vrijednu donaciju od UNICEFA koja će danas biti preuzeta.

Epidemiolog dr. Alan Medić rekao je kako je svih pet novooboljelih vezano uz biogradsku Specijalnu bolnicu za ortopediju – jedna je djelatnica , jedna pacijentica te tri osobe koje su bile njihovi kontakti. Od pet novozaraženih samo jedna osoba živi u Biogradu pa nema uvjeta za poduzimanje karantenskih mjera.

Dvoje zaraženih s područja Ličko senjske-županije, rekao je ravnatelj OB Zadar Željko Čulina. Radi se o supružnicima koji su se vratili iz Turske, a kako pacijenti s otoka Paga koji administrativno pripadaju Ličko-senjskoj županiji, od Novalje nadalje, traže pomoć u zadarskoj bolnici, oni su ovdje registrirani.

„ Na odjelu COVID u zadarskoj bolnici leži 17 pacijenata, a pacijentica koja leži na COVID jedinici intenzivnog liječenja i dalje je u teškom stanju. Opća bolnica Zadar ima dva pozitivna liječnika, 28 liječnika i 33 medicinske sestre su u samoizolaciji, te jedan nezdravstveni djelatnik“, rekao je Čulina i dodao da je do sada izuzeto 218 uzoraka.

„Jučer je krizni stožer ortopedske bolnice koji se sastoji od liječnika i medicinskih sestara te članova županijskog stožera oformio tim i sada radimo na pripremi i obučavam ljude koji će biti spremni za prihvat lakših pacijenata, bolnica je u cijelosti dezinficirana, jučer smo dobili opremu. Polako se vračaju i ljudi iz samoizolacije i za koji dan bi bolnica mogla biti u funkciji. Svima bi samoizolacija trebala završiti 15. travnja.“, rekao je danas Alan Medić dodajući i podatak da je u nadzoru 741 osoba, do sada je iz samoizolacije izašlo 983, a od jučer je u samoizolaciji 56 osoba.

Glasnogovornica PU zadarske Ivana Grbin na konferenciji Stožera civilne zaštite kazala je kako su u posljednja 24 sata utvrđena dva kršenja mjere samoizolacije te da su u tri slučaja zatečene grupe ljudi koje su se okupljale na ulicama i javnim površinama, ali i kako su se nakon upozorenja policije razišli te nije bilo potrebe za intervencijom.
Istaknula je i kako je s 17 blokadnih punktova u županiji ukupno vraćeno 93 osobe koje nisu imale propusnicu.

Pročitano 173 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…
svibnja 04, 2020

Župan uputio čestitku vatrogascima povodom blagdana sv. Florijana

Dan vatrogastva u Republici Hrvatskoj slavi se 4. svibnja, na dan svetog Florijana,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA