Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

U Zadar stigli reagensi za osobe s rizikom razvoja bolesti

Posted On Četvrtak, 02 travnja 2020 12:54

Aparat za molekularnu dijagnostiku BD MAXTMSystem Služba za mikrobiologiju i parazitologiju nabavila je 2016. godine, te se na njemu provodi 12 metoda s mogućnošću detekcije 27 različitih patogena. Godišnje se provede do 4000 testiranja na tom aparatu i kontinuirano se uvode nove metode, čime je Služba daleko iznad prosjeka ostalih ustanova istog ranga. Služba za mikrobiologiju i parazitologiju je od 01. 04. 2020. god, započela testiranje na SARS- CoV-2, nakon uspješno provedene validacije kontrolnim panelom iz Klinike za infektivne bolesti „Dr. Fran Mihaljević" iz Zagreba, stoji u priopćenju Zavoda za javno zdravstvo Zadarske županije.

Navode i kako trenutno, zbog ograničenog broja testova, a sukladno preporukama Svjetske zdravstvene organizacije od 22. 03. 2020. godine, prioritet testiranja imaju oboljele osobe sa rizikom razvoja teškog oblika bolesti, te zdravstveni djelatnici sa simptomima bolesti kako bi se smanjio rizik prijenosa unutar zdravstvenih ustanova.

Služba očekuje isporuku većeg broja testova čime će se stvoriti prostor za širim obuhvatom testiranja. „Zahvaljujemo svima koji su se na bilo koji način iskreno i od srca angažirali u rješavanju problema nabave testova“, navode iz Zavoda za javno zdravstvo. 

Pročitano 92 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…
svibnja 04, 2020

Župan uputio čestitku vatrogascima povodom blagdana sv. Florijana

Dan vatrogastva u Republici Hrvatskoj slavi se 4. svibnja, na dan svetog Florijana,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA