Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Župan posjetio Dom za odrasle osobe Sv. Frane Zadar

Posted On Četvrtak, 23 prosinca 2021 12:59

Povodom nadolazećih blagdana župan Božidar Longin sa suradnicima posjetio je Dom za odrasle osobe Sv. Frane Zadar. Longin je, u pratnji pročelnika Dubravke Dragaš, Nikice Miletića i Daniela Segarića, Domu uručio i blagdanski poklon – novi televizor koji je preuzela ravnateljica ustanove Vesna Dujić. Korisnicima i osoblju poželio je sretne božićne blagdane te puno zdravlja u novoj 2022. godini.

Dom za odrasle osobe Sv. Frane Zadar je ustanova koja brine o odraslim osobama sa psihičkim teškoćama. To su osobe kojima je posebno važna ljubav i briga pa će im i ovaj znak pažnje uljepšati boravak u ovoj ustanovi.

Uzimajući u obzir nedostatak kapaciteta za skrb izvan vlastite obitelji u ovoj ustanovi otvoren je Dnevni boravak za psihički bolesne odrasle osobe, u Domu Sv. Frane Zadar djeluje i Služba pomoći i njege u kući kao izvaninstitucionalni oblik socijalne skrbi, a pomoć i njega korisnika obuhvaća rad i njegu za 65 korisnika  o kojima skrbi 11 njegovateljica. Ova ustanova ima i sustav Halo pomoći koji osigurava cjelodnevnu mogućnost komunikacije i intervencije osobama koje žive same, a pruža se i psihosocijalna podrška u obitelji.

Pročitano 542 puta

Zadnje objave

svibnja 10, 2022

Evakuacija turista i gašenje požara u kampu Zaton

Zadarska županija u sklopu provedbe projekta FIRESPILL – (Fostering improved reaction of…
svibnja 02, 2022

Čestitka župana Longina povodom Ramazanskog bajrama

Povodom prvog dana Ramazanskog bajrama, župan Božidar Longin uputio je čestitku glavnom…
Dom Zadarske županije posjetili su učenici triju četvrtih razreda OŠ Petra Preradovića u pratnji svojih učitelja
travnja 29, 2022

Župan primio četvrtaše iz OŠ Petra Preradovića

U četvrtak, 28. travnja, Dom Zadarske županije posjetili su učenici triju četvrtih…
travnja 29, 2022

Dodjela potpora događanjima u turizmu na području Zadarske županije za 2022. godinu

Dana 22. veljače 2022. godine na službenoj mrežnoj stranici Zadarske županije Upravni…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA