Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Župan Longin na svečanom otvaranju Pelješkog mosta

Posted On Srijeda, 27 srpnja 2022 14:56
Svečanosti službenog otvaranja nazočili su i svi hrvatski župani Svečanosti službenog otvaranja nazočili su i svi hrvatski župani

Dugo vremena jedan projekt nije tako ujedinio Hrvatsku i učinio ponosnima njezine građane kao Pelješki most. U povijest odlaze čekanja na graničnom prijelazu, a osmijeh se vraća na lica svih žitelja naše najjužnije, Dubrovačko-neretvanske županije.

Pelješki most nije samo simbol spajanja, već i jedan od najvećih građevinskih pothvata u Republici Hrvatskoj.

Uz kompletan državni vrh, diplomatski zbor, goste iz inozemstva i brojne druge uzvanike, svečanosti službenog otvaranja nazočili su i svi hrvatski župani među kojima je bio i župan Zadarske županije Božidar Longin koji nije krio oduševljenje velebnim projektom.

„Izgradnja Pelješkog mosta još je jedan od dokaza koliko je za Hrvatsku važno članstvo u EU jer bez pomoći fondova ova investicija ostala bi tek u području dugogodišnjih želja i snova. Trenutak u kojem je Nevera prohujala Pelješkim mostom trenutak je koji će ostati zabilježen u suvremenoj hrvatskoj povijesti kao metafora putovanja prema boljoj, sretnijoj i uspješnijoj budućnosti naše Domovine“, poručio je tom prigodom župan Longin.  

Pročitano 820 puta

Zadnje objave

rujna 25, 2023

Kulturno vijeće Zadarske županije je donijelo Kriterije za ocjenu kvalitete prijedloga programa javnih potreba u kulturu Zadarske županije

Na svojoj 10. sjednici održanoj 25. rujna 2023. Kulturno vijeće Zadarske županije je…
rujna 15, 2023

NAJAVA 14. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

14. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 21. rujna…
rujna 15, 2023

JAVNI POZIV za dodjelu potpora za poticanje IT poduzetništva na području Zadarske županije

Zadarska županija kao provoditelj Programa poticanja IT poduzetništva na području…
rujna 04, 2023

Povratak u školske klupe: Župan sa suradnicima posjetio škole u Obrovcu

Prvog dana nove školske godine župan Božidar Longin u pratnji zamjenika Šime Vickovića,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA