Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Stožer civilne zaštite RH donio tri odluke o dječjim igralištima, sprovodima i vjenčanjima

Posted On Petak, 20 ožujka 2020 20:51

Danas su donesene još neke važne odluke za sprječavanje širenja korona virusa u Hrvatskoj.

Na 30 dana zbog rizika prijenosa bolesti COVID-19, uvodi se protuepidemijska mjera stavljanja izvan uporabe svih dječjih i otvorenih sportskih igrališta. Također, zbog rizika okupljanja većeg broja osoba na jednom mjestu na mjesec dana sklapanje brakova u građanskom ili vjerskom obliku te sklapanje životnog partnerstva može se održavati isključivo u krugu najuže obitelji poštujući mjere i upute koje donosi Hrvatski zavod za javno zdravstvo. Niti jedan od sudionika ne smije imati povišenu  tjelesnu temperaturu niti imati simptome akutne respiratorne infekcije.

U Odluci o načinu održavanja pogreba i posljednjih ispraćaja osim odredbe u kojoj stoji da se posljednji ispraćaji odvijaju u krugu uže obitelji i predstavnika vjerske zajednice, stoji da osmrtnice ne smiju sadržavati podatke o mjestu i vremenu održavanja pogreba, posljednjeg ispraćaja i polaganja urne. Obustavlja se i organiziranje glazbenih usluga  i usluga dostave cvijeća i svijeća.

Pročitano 96 puta

Zadnje objave

svibnja 24, 2020

Županova čestitka povodom Ramazanskog bajrama

Župan Božidar Longin u povodu proslave Ramazanskog bajrama uputio je čestitku glavnom…
svibnja 13, 2020

Unatoč koronavirusu: Nastavlja se izgradnja ključnih infrastrukturnih projekata za otočane

Unatoč pandemiji koronavirusa koja je paralizirala značajan dio gospodarskih aktivnosti,…
svibnja 12, 2020

NAJAVA 18. izvanredne elektronske sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

18. izvanredna elektronska sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održati će se…
svibnja 04, 2020

Župan uputio čestitku vatrogascima povodom blagdana sv. Florijana

Dan vatrogastva u Republici Hrvatskoj slavi se 4. svibnja, na dan svetog Florijana,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA