Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Stožer civilne zaštite RH donio tri odluke o dječjim igralištima, sprovodima i vjenčanjima

Posted On Petak, 20 ožujka 2020 20:51

Danas su donesene još neke važne odluke za sprječavanje širenja korona virusa u Hrvatskoj.

Na 30 dana zbog rizika prijenosa bolesti COVID-19, uvodi se protuepidemijska mjera stavljanja izvan uporabe svih dječjih i otvorenih sportskih igrališta. Također, zbog rizika okupljanja većeg broja osoba na jednom mjestu na mjesec dana sklapanje brakova u građanskom ili vjerskom obliku te sklapanje životnog partnerstva može se održavati isključivo u krugu najuže obitelji poštujući mjere i upute koje donosi Hrvatski zavod za javno zdravstvo. Niti jedan od sudionika ne smije imati povišenu  tjelesnu temperaturu niti imati simptome akutne respiratorne infekcije.

U Odluci o načinu održavanja pogreba i posljednjih ispraćaja osim odredbe u kojoj stoji da se posljednji ispraćaji odvijaju u krugu uže obitelji i predstavnika vjerske zajednice, stoji da osmrtnice ne smiju sadržavati podatke o mjestu i vremenu održavanja pogreba, posljednjeg ispraćaja i polaganja urne. Obustavlja se i organiziranje glazbenih usluga  i usluga dostave cvijeća i svijeća.

Pročitano 49 puta

Zadnje objave

ožujka 13, 2020

Župan Longin: Moramo biti odgovorni i pratiti upute mjerodavnih

„Iako nema potvrđenih slučajeva koronavirusa u Zadarskoj županiji, moramo biti odgovorni,…
veljače 28, 2020

Norveški veleposlanik u nastupnom posjetu Zadarskoj županiji

Župan Božidar Longin primio je u nastupni posjet Nj. E. Haakona Blankenborga,…
veljače 26, 2020

NAJAVA 16. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

16. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 3. ožujka (utorak)…
veljače 26, 2020

Održana sjednica 22. kolegija župana

Damir Perić ravnatelj Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA