Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Odluka o ograničavanju društvenih okupljanja

Posted On Utorak, 13 listopada 2020 09:32

Ovom Odlukom uvodi se nužna epidemiološka mjera ograničavanja društvenih okupljanja u zatvorenim i na otvorenim prostorima na koja je pozvano ili se očekuje dolazak više od 50 osoba. 

Nužna epidemiološka mjera ne odnosi se na: 

  • profesionalne umjetničke izvedbe i programe
  • amaterske kulturno-umjetničke izvedbe i programe
  • kino projekcije
  • sportska natjecanja 
  • okupljanja tijekom svadbenih obreda i svadbenih svečanosti
  • pogrebe, posljednje ispraćaje i polaganje urni
  • vjerske obrede
  • izložbe u muzejskim, galerijskim i ostalim izložbenim prostorima. 

Način održavanja iznad navedenih okupljanja te epidemiološki uvjeti i mjere koje se moraju provoditi na ovim okupljanjima utvrđeni su posebnim preporukama i uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo. 

Organizatori ostalih društvenih okupljanja (koja nisu navedena u popisu iznad) obvezni su, najkasnije 5 dana prije planiranog okupljanja, putem elektroničke pošte županijskog centra 112 zatražiti suglasnost za održavanje okupljanja od nadležnog županijskog stožera civilne zaštite. Nadležni Stožer obvezan je, u skladu s trenutnom epidemiološkom situacijom i procjenom nadležne epidemiološke službe, odgovoriti na podneseni zahtjev u roku od 48 sati od zaprimanja zahtjeva za suglasnost.

Društvena okupljanja za koja se odbije tražena suglasnost ili društvena okupljanja za koja je, na temelju ove Odluke, trebala biti zatražena suglasnost, a nije zatražena, ne smiju se održati. 

Na prijedlog županijskog stožera civilne zaštite ograničavanje društvenih okupljanja za područje pojedine jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave može se urediti na drugačiji način od propisanog ovom Odlukom. 

Odluka  se primjenjuje od 13. listopada 2020. 

E-mail adrese županijskih centara 112

 

Županijski centar Mail adresa
ŽC 112 Bjelovar (MUP CZ) bjelovar112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Čakovec (MUP CZ) cakovec112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Dubrovnik (MUP CZ) dubrovnik112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Gospić (MUP CZ) gospic112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Karlovac (MUP CZ) karlovac112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Koprivnica (MUP CZ) koprivnica112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Krapina (MUP CZ) krapina112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Osijek (MUP CZ) osijek112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Pazin (MUP CZ) pazin112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Požega (MUP CZ) pozega112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Rijeka (MUP CZ) rijeka112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Sisak (MUP CZ) sisak112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Slavonski Brod (MUP CZ) slavonskibrod112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Split (MUP CZ) split112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Šibenik (MUP CZ) sibenik112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Varaždin (MUP CZ) varazdin112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Virovitica (MUP CZ) virovitica112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Vukovar (MUP CZ) vukovar112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Zadar (MUP CZ) zadar112@civilna-zastita.hr
ŽC 112 Zagreb (MUP CZ) zagreb112@civilna-zastita.hr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Izvor: www.koronavirus.hr

Pročitano 818 puta

Zadnje objave

siječnja 26, 2021

Strateško planiranje ključ razvoja Zadarske županije

U organizaciji Agencije za razvoj Zadarske županije ZADRA NOVA, u ponedjeljak 25.…
siječnja 07, 2021

Župan čestitao Božić episkopu Nikodimu i pravoslavnim vjernicima

Župan Božidar Longin uputio je božićnu čestitku episkopu dalmatinskom Nikodimu Kosoviću i…
prosinca 31, 2020

Županov posjet djelatnicima granične policije

Župan Božidar Longin i zamjenik župana Šime Mršić u pratnji načelnika Policijske uprave…
prosinca 24, 2020

Dodijeljene nagrade najboljim ribolovcima Zadarske županije

Tradicionalno proglašenje najboljih ribolovaca Zadarske županije koje već 16. godinu…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA